Cave byl v nemocnici od pondělí, kdy byl přijat s bolestmi hlavy, načež se přišlo na krvácení do mozku. Byl převezen do Toronta, kde se podrobil operačnímu zákroku, při němž mu byla odstraněna koloidní cysta, která mu tlačila na mozek. Lékaři jej uvedli do umělého spánku. Dnes ale dorazila ze zámoří zpráva, kterou nikdo nechtěl slyšet. Pětadvacetiletý Colby Cave se z umělého spánku už neprobral.

Hokejisté Edmontonu. Ilustrační foto.
Mladý útočník Edmontonu je v kómatu. Utrpěl krvácení do mozku

"S nejhlubším zármutkem oznamujeme, že Colby zemřel brzy ráno. Naše rodina je v šoku, ale víme, že byl Colby svou rodinou milovaný, stejně tak i svými přáteli a hokejovou komunitou. Děkujeme všem, že se za nás v této těžké době modlí," uvedla Caveova rodina v prohlášení pro média. 

Cave stihl v této sezóně odehrát v dresu Edmontonu jedenáct utkání, v nichž si připsal jednu branku. Pak byla NHL přerušena z důvodu pandemie koronaviru. Kromě Oliers hrál Colby Cave v tomto ročníku AHL za Bakersfield Condors. Tým, kde nastoupil v aktuální sezóně do 44 zápasů, jeho nečekaný odchod také hluboce zasáhl stejně jako Boston Bruins, kde působil před časem a potkal se zde třeba i s Davidem Krejčím či Davidem Pastrňákem.