"Vždy jsem doufal, že se do NHL dostanu. Kdybyste se ale před třemi lety kohokoliv zeptali, zda to dokážu, řekl by vám, že ne. Já jsem v to ale věřil a jsem rád, že se mi to podařilo," uvedl Nestrašil před utkáním.

"Bylo to skvělé. Jsem nadšený, i z toho, že poprvé jsem nastoupil právě v domácím duelu," radoval se po zápase.

Nestrašil nastoupil ve třetí formaci společně s Gustavem Nyquistem a Darrenen Helmem, na ledě strávil 12:56 minuty. "Cítil jsem se dobře. Odehrál jsem přípravné zápasy, takže to bylo jiné, než kdyby mě zavolali z farmy. To bych asi byl nervóznější. Takhle jsem tady trénoval s týmem, což bylo příjemnější. Ne, že bych nebyl nervózní, ale spal jsem jako dítě," pousmál se.

Bývalý juniorský reprezentant odešel z Česka již v roce 2008, takže doma není příliš známý. S blížícím se začátkem sezony, kdy bylo stále pravděpodobnější, že se v základním kádru udrží, byl ale na "roztrhání".

"Pořád jsem měl telefon v ruce. Bylo to, jako by mi ho někdo přilepil. Měl jsem ho na sto procent nabitý, ale za dvě hodiny baterie klekla."

Všem říká, že jde den po dni

Před utkáním telefon radši vypnul. "Abych si mohl odpočinout a připravit se na zápas. Teď na něm asi bude několik zpráv, odpovídat ale budu až ráno. Teď se půjdu vyspat," plánoval Nestrašil.

Užívá si, že hraje NHL, ale zároveň si uvědomuje, že se vše může rychle změnit. "Všem říkám, že jdu den po dni," uvedl.

Detroit si Nestrašila vybral ve třetím kole draftu v roce 2009, většinu první seniorské sezony ale odehrál v nižší lize ECHL, stejně jako druhý rok. Až v minulé sezoně se stabilně prosadil do kádru farmářského týmu v Grand Rapids v AHL, kde se mu vcelku dařilo. V 80 zápasech včetně play off nastřílel 20 branek a přidal 22 asistencí.

"I teď jsem počítal s tím, že na 99 procent půjdu na farmu. Myslel jsem, že odehraju maximálně pár zápasů před sezonou a půjdu do Grand Rapids. Doufal jsem, že v sezoně dostanu šanci, ale myslel jsem si, že přijde tak v prosinci," přiznal Nestrašil, jemuž do týmu pomohlo i zranění hvězdného útočníka Pavla Dacjuka.

Navíc, kdyby jej klub poslal na farmu, musel by ho nejdříve zařadit na listinu nechráněných hráčů a riskoval by, že o něj přijde.