Na první branku domácích přihrával Radek Martínek.

Stejně jako v utkání s newyorskými Jezdci, tak i ve včerejším zápase s Ostrovany dallaské Hvězdy úvodní branku nevstřelili, avšak přesto vyhráli.

Skóre otevřel domácí útočník Richard Park, který po přihrávce od jednatřicetiletého českého obránce Martínka potrestal zaváhání gólmana Martyho Turca. Ten si udělal až moc velký výlet před branku, a poté jen bezmocně sledoval, jak si ho americký hokejista objíždí a bekhendem puk uklízí do jeho sítě.

Vyrovnávací branka padla o dvě minuty později. V 32. minutě našel Niklas Hagman amerického centra Mikea Modana a ten se nemýlil. Další góly přišly až ve třetí třetině.

Nejprve zužitkoval v početní převaze přesný pas od Sergeje Zubova Jeff Halpern, jenž svým stým gólem v zámořské soutěži zajistil Hvězdám vedení. To trvalo celých jedenáct minut. Dvě minuty před závěrečnou sirénou však oddálil výhru Dallasu při přesilové hře Slovák Miroslav Satan.

Po 35 vteřinách prodloužení rozsvítil červené světlo opět Modano. Dallas tak získal i další skalp newyorského týmu na jeho ledě.

„Nemohli jsme si přát lepší vítězství. Sehráli jsme nejlepší prodloužení v posledních zápasech,“ radoval se střelec rozhodujícího gólu Modano.

Hemský pojistil výhru svého Edmontonu

První změny skóre na světelné tabuli se diváci dočkali už ve 4. minutě, když z výhodné pozice mezi kruhy vypálil talentovaný útočník Kyle Brodziak.

Hostující Columbus mohl vyrovnat v 15. minutě, kdy rozhodčí odpískal českému obránci Ladislavu Šmídovi faul při přesilové hře. Rick Nash však šanci promarnil a nezamířil přesně.

Jeho chybu však ještě do konce početní převahy napravil obránce Ron Hainsey, kterému přihrál David Výborný.

Vyrovnaný stav se měnil až v 50. minutě. Tentokrát se z prostoru před brankou prosadil Andrew Cogliano. V poslední minutě pak výhru Edmontonu pojistil střelou do prázdné brány čtyřiadvacetiletý útočník Aleš Hemský.

Boston přestřílel Philadelphii

Celkem devět branek mohli vidět diváci na ledě Flyers. Ovšem šest z nich skončilo v brance domácího týmu. Glen Murray se trefil dvakrát, Marc Savard jednou a k tomu si připsal tři asistence. Oba tak nejvíce dopomohli Bostonu k vítězství a uštědřili už čtvrtou prohru Philadelphii v řadě na domácím ledě.

Utkání se neobešlo bez zranění. Po útoku Letce Scotta Hartnella musel led opustit Andrew Alberts.

Buffalo se radovalo z páté výhry v řadě

Hokejisté Buffala po nevydařeném úvodu sezony prožívají opět časy plné bodů. Sabres si po vítězství 3:1 nad Washingtonem připsali už páté vítězství v řadě. Naopak kouč Capitals Bruce Boudreau poprvé po dvou vítězstvích okusil porážku.

Zásluhu na vítězství Buffala měl především německý útočník Jochen Hecht, který byl u každé branky hostů. Úvodní branku vstřelil v 11. minutě, kdy si asistenci připsal Jaroslav Špaček. Druhým gólem se blýskl v 29. minutě a na 3:1 přihrával v 52. minutě Jasonu Pominvilleovi.

Výsledky:

NY Islanders - Dallas 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 30. Park (Martínek), 58. Šatan - 32. a 61. Modano, 47. Halpern. Střely na branku: 25:31. Diváci: 8.161.

Edmonton - Columbus 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 4. Brodziak, 50. Cogliano, 60. Hemský - 15. Hainsey (Výborný). Střely na branku: 20:37. Diváci: 16.839.

Philadelphia - Boston 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
Branky: 31. Knuble, 33. M. Richards, 45. Upshall - 5. a 22. Murray, 8. Savard, 28. Metropolit, 34. Schaefer, 60. Kobasew. Střely na branku: 23:32. Diváci: 19.457.

Washington - Buffalo 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky: 21. Ovečkin - 11. a 29. Hecht (na první Špaček), 32. Pominville. Střely na branku: 31:28. Diváci: 11.204.