Česká filharmonie v malebné newyorské aréně Madison Square Garden. Tentokrát se však nejednalo o žádný výjimečný koncert úspěšného našince s hudebním nástrojem v ruce, ale o hokejové vystoupení v podání elitní formace bostonských Medvědů.

Trojice ve složení David Pastrňák, David Krejčí a Pavel Zacha si doslova podmanila led hokejistů Rangers a sehrála hlavní roli při vítězství v jednom z posledních přípravných zápasů před ostrým startem dalšího ročníku NHL.

David Pastrňák se raduje z gólu v dresu Boston Bruins
Poslední šance staré gardy. Boston čeká přestavba, Pastrňáka těžké rozmýšlení

Hvězdný útočník s číslem 88 si na své konto připsal gól a dvě asistence, stejný scénář si střihl také jeho nový kolega v bostonském dresu Pavel Zacha. Posila z extraligové Olomouce David Krejčí pak vše ještě vyšperkoval další brankou a asistencí k tomu.

Přitom Pastrňák se v přípravě Bostonu objevil úplně poprvé, varianta s českými kolegy vznikla jako jedna z mnoha, se kterými momentálně pracuje lodivod Medvědů Jim Montgomery. A jak se zdá, byla to trefa do černého.

„Byla to zábava, moc jsme si to společně užili. Pro mě osobně to bylo malinko divoké, hlavně ze začátku zápasu, ale potom si to všechno sedlo a bylo to v pohodě,“ řekl po utkání Pastrňák.

V rozhovoru pro klubovou televizi také přiznal, že spolupráce s krajany se seběhla hodně narychlo. „Neměli jsme příliš času na to si něco natrénovat, moc jsme toho na ledě spolu nestrávili. Ale nakonec to bylo fajn, jak říkám, dnes to byla zábava,“ dodal s úsměvem na tváři.

Vzájemná chemie 

Výjimečný výkon české trojice udělal radost také trenérovi Montgomerymu, který si při současných abseních Bruins moc dobře uvědomuje, že právě od českých útočníků bude v těžkých chvílích potřebovat pravidelnou pomoc a důležité branky.

Bodová show v podání českých kanonýrů Bostonu:

Zdroj: Youtube

„Jejich společná chemie na ledě byla skvělá. Dařilo se jim v útočném i obranném pásmu, bylo znát, že jeden o druhém dobře vědí,“ prohlásil nový kouč na lavičce Bostonu. „Určitě je to jedna z variant, se kterou vstoupíme do nové sezony,“ prozradil.

4. října roku 2008: Zaplněná pražská O2 arena a první utkání slavné NHL v Česku.
Bohatý zástup krajanů i divácký rekord. NHL bavila české fanoušky i v minulosti

Rozjeté trio českých střelců doplnil v zadních řadách Bruins také obránce Jakub Zbořil, jenž k výhře 5:4 přispěl společně s mladým útočníkem Jakubem Laukem. Na druhé straně se za Rangers bodově ukázal Libor Hájek, který si připsal jednu asistenci. Do hry naskočil také centr Filip Chytil.