Hned v první třetině se mezi střelce Bostonu zapsal kanonýr David Krejčí, u jehož trefy asistovali rovněž David Pastrňák s Pavlem Zachou. Bruins vůbec nezvládli vstup do utkání, už po 40 vteřinách úvodního dějství šel domácí Seattle do vedení 1:0. Stejný scénář se opakoval také ve druhé části a lídr NHL musel opět dotahovat brankovou ztrátu.

Sehrané duo v dresu Bostonu: vlevo David Krejčí, po jeho boku David Pastrňák.

S rychlou odpovědí však přispěchal český útočník David Pastrňák, který dostal od Krejčího puk do jízdy, ujel po levé straně kluziště a krásnou kličkou kolem švédského obránce Adama Larssona dostal kotouč až za záda brankáře Philippa Grubauera. Boston ještě v prostřední třetině vedl trefami Brada Marchanada a Patrice Bergerona 3:2 a 4:3.

Domácí Seattle ale vždy dokázal srovnat a v 56. minutě se dokonce přiblížil k vítězství díky trefě Jadena Schwartze. Hned po půl minutě hry ovšem vyrovnal na 5:5 bostonský zadák Branden Carlo a v čase 58:22 definitivně rozhodl o výhře Bruins 6:5 na ledě Krakenu útočník Jake DeBrusk. Pastrňák i Krejčí si v utkání připsali bilanci 1+1, Zacha jeden bod za asistenci.

Zdroj: Youtube

Druhý start v novém dresu a první trefa už je na světě. Útočník Martin Kaut se po nedávném přestupu z Colorada dokázal střelecky prosadit v domácím utkání proti Nashvillu, když v 41. minutě skvěle naložil s přihrávkou krajana Tomáše Hertla a z pravého kruhu zamířil přesně mezi tři tyče.

Ani jeho snížení na 2:4 však San Jose na body nestačilo. Hostující Predátoři si v repríze pražského dvojutkání otevřeli bohatý gólový účet a když v samotném závěru přidali ještě další dvě trefy, svítilo na kostce vysoké vítězství 6:2.

Česká stopa byla znát také v duelu mezi Detroitem a New Yorkem Rangers. Ve 28. minutě se svým druhým gólem sezony blýskl útočník Filip Zadina, který přesnou ránou nad lapačku Jaroslava Haláka odpověděl na vyrovnávací trefu hostů a poslal Rudá křídla zpět do vedení. V úvodu třetí třetiny pak pečetil vítězství Detroitu brankou v přesilové hře obránce Filip Hronek.

Red Wings si tak připsali sedmou výhru z posledních osmi zápasů, hokejisty Rangers s Filipem Chytilem v sestavě porazili jednoznačně 4:1. Jednu asistenci bral také útočník Dominik Kubalík, do hry naskočil i ve druhém utkání po povolání z farmy Jakub Vrána.

Velký obrat v závěru utkání proti Los Angeles předvedli hokejisté New Jersey, kteří nejprve 40 sekund před sirénou vyrovnali při hře v šesti na 3:3 a v následném prodloužení pak sehráli rozhodující akci, na jejímž začátku byl český brankář Vítek Vaněček. I díky jeho asistenci brali Devils nakonec všechny body.

Sedmadvacetiletá jednička si v duelu připsala 19 úspěšných zákroků, dvěma kanadskými body (1+1) se na vítězství podílel také slovenský útočník Tomáš Tatar. Jeden kladný bod do statistiky +/- si připsal Vaněčkův krajan Ondřej Palát.