Chicago se přitom muselo vypořádat s nepříznivým vývojem utkání, jelikož v polovině základní hrací doby prohrávalo v Pittsburghu už o dvě branky.  Hosté se však dokázali úspěšně vrátit a třemi slepenými góly v závěrečné třetině rozhodli o výhře 4:2.

Hrdinové české dvacítky: brankář Tomáš Suchánek a autor postupového gólu Jiří Kulich.
Začíná NHL. V zámoří se těší i na českého mladíka

K úvodnímu skalpu na ledě favorita přispěl také český brankář Petr Mrázek, který v utkání pokryl hned 38 střeleckých pokusů Penguins a byl po zásluze vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jednatřicetiletý rodák z Ostravy se dokázal rychle oklepat ze dvou inkasovaných branek domácích a ve zbytku duelu už za svá záda nepustil jediný puk.

Skvělý výkon, těšilo kanadskou hvězdičku

Velice důležitým momentem se stala kontaktní branka Chicaga v 36. minutě, u níž asistoval také kanadský debutant a jednička letošního draftu NHL Connor Bedard. Centr elitního útoku Blackhawks, který při své premiéře odehrál přes 21 minut a na branku Pittsburghu vyslal hned pět střeleckých pokusů, posunul kotouč do jízdy Alexovi Vlasicovi, jehož přízemní střelu dorazil do téměř odkryté klece útočník Ryan Donato.

„Byl jsem ten nejméně důležitý hráč na tom gólu, ale pochopitelně je fajn mít přihrávku,“ pousmál se Bedard. Třetí část už se poté nesla zcela v režii rozjetých hostů, kteří si tak dokráčeli pro úvodní vítězství letošního ročníku. „Skvělý výkon celého týmu a fantastická výhra,“ oplýval se radostí kanadský supertalent.

Úvodní utkání sezony mezi Pittsburghem a Chicagem:

Zdroj: Youtube

„Budou tady těžké zápasy, je to přeci jenom nejlepší liga na světě s nejlepšími hráči, ale nepřestanu si věřit. Naopak se budu snažit zlepšovat každé střídání, každý zápas,“ dodala největší naděje zámořské NHL.

Hlavní podíl na závěrečném obratu Blackhawks však měla čtvrtá formace s Nickem Folignem, Jasonem Dickinsonem a Coreym Perrym. Foligno a Dickinson zaznamenali gól a asistenci, další debutant v dresu Chicaga Perry se zase blýskl dvěma nahrávkami.

V otevíracím duelu sezony zvítězila Tampa Bay nad Nashvillem 5:3, vstup do nového ročníku vyšel také obhájcům titulu z Vegas, kteří přemohli na domácím ledě Seattle.