Ve čtvrtečním nabitém programu zámořské NHL nadělili hokejisté Dallasu nevídaný výprask Buffalu, když na jeho ledě zvítězili vysoko 10:4. Přitom ještě na začátku 50. minuty vedli hosté „jen“ 5:3 a všechno se schylovalo k závěrečnému náporu Sabres. Místo toho však přišla hororová desetiminutovka, která nakonec pro domácí skončila potupnou blamáží.

Velkým dílem se na drtivé koncovce Stars podílel také český útočník Radek Faksa, jenž se stal jediným dvoubrankovým střelcem v utkání. Oba jeho zásahy navíc dělilo pouhých 117 vteřin. Sedmou branku Dallasu vstřelil po pohledné akci s Maxem Domim, druhý zásah přidal ze sólového úniku.

„Už jsem tam měl nějaké šance před prvním gólem, takže jsem rád, že se mi dneska nakonec podařilo skórovat hned dvakrát. Od nás to byl dobrý začátek, ale musíme v tom pokračovat. Byl to jen první zápas a na cestě jich mám ještě dalších pět,“ prozradil po úvodním duelu Dallasu v rámci venkovního tripu Faksa.

Zdroj: Youtube

Boston padl s McDavidem, Nečas se blýskl vítěznou asistencí

Velice dobře začal utkání proti Edmontonu domácí Boston, který vedl po první třetině už 2:0. Po přesné přihrávce Davida Pastrňáka otevřel skóre zápasu Brad Marchand, druhou branku pak kompletně zrežírovala česká kombinace, když David Krejčí poslal kotouč Pastrňákovi, jenž se z pravého kruhu nemýlil. Radovat se dokonce mohl i Krejčí, jeho gól ze 14. minuty však byl po trenérské výzvě kvůli ofsajdu odvolaný.

Hokejistům Bruins se sice úspěšně podařilo ubránit hvězdného kapitána Oilers Connora McDavida, ale ani to jim tentokrát na vítězství nestačilo. Edmonton dokázal utkání otočit třemi brankami za sebou a Boston tak přišel o šňůru deseti výher v řadě. I přesto však nadále zůstává na čele zámořské NHL.

Velice kuriózní duel byl k vidění mezi Carolinou a Philadelphií, který rozhodla jediná branka už ve třetí minutě úvodního dějství. O tu se v přesilové hře postarali Hurricanes a opět u toho byl i český talent Martin Nečas. Čtyřiadvacetiletý útočník posunul puk mezi kruhy na Andreje Svečnikova, jenž střelou bez přípravy zařídil hubené vítězství domácích 1:0.

Hrdinou večera se ovšem stal brankář Pjotr Kočetkov, který pochytal všech 19 střeleckých pokusů Flyers a připsal si již čtvrté čisté konto v sezoně. „Patří mu velké poděkování, dnes předvedl pár opravdu skvělých zákroků. Odvedl pro nás velice dobrou práci,“ chválil výkon gólmana Hurricanes trenér Rod Brind'Amour.

Vrána se trefil poprvé od října

V utkání San Jose a St. Louis nejprve vyrovnal v 35. minutě na 2:2 přesnou ránou z mezikruží kanonýr Sharks Tomáš Hertl, na začátku třetího dějství však vrátil vedení zpět na stranu Blues další krajan Jakub Vrána. Důslednost českého útočníka v předbrankovém prostoru znamenala jeho první trefu v novém působišti od nedávného přesunu z Detroitu.

Vrána skóroval v NHL úplně poprvé od 15. října, než byl z osobních důvodů nucen podstoupit dvouměsíční asistenční program NHL a hráčské asociace NHLPA. Jeho St. Louis nakonec zvítězilo 4:2.

„Dostal jsem skvělou přihrávku zpoza brány a pak už jsem se jenom snažil najít mezírku a dostat puk za brankovou čáru. Je to skvělý pocit a jsem velmi rád, že jsem si připsal první vítězství s touto partou doma před našimi fanoušky,“ prozradil po utkání Vrána.