"Hlavně se mě neptejte, kde budu hrát," požádal Sobotka novináře na začátku rozhovoru. Vyhnout se ožehavému tématu však nešlo. "Já s tím nemůžu nic dělat, všechno nechávám na agentech," pokrčil rameny. I jemu samotnému však nejistota vadí. "Už jsem z toho unavený. Poslouchám to pět měsíců a pořád je to padesát na padesát. Snažíme se nějak domluvit," řekl Sobotka.

Rodák z Třebíče má v Omsku ještě na rok platnou smlouvu. Původně se sice tvrdilo, že její součástí je výstupní klauzule, kterou může využít, ve skutečnosti to ale není pravda. Neustále se tak objevují informace, že bude hrát v Omsku, nebo v St. Louis.

"Už to vůbec nečtu. Něco vyjde v Rusku, pak v Americe… A já se vždycky divím, odkud to vzniklo, kde se to objevilo a kdo tam mluví," pousmál se Sobotka. O jeho návratu do zámoří tamní novináře ujišťuje vedení Blues i jeho agent Petr Svoboda. "Taky jsem se ho na to musel zeptat, když všude píšou noviny, že jsem na sto procent v NHL, a pak vyjde v Rusku, že jsem vázaný tam. Asi tomu věří, když to říká," podotkl Sobotka.

Rád by měl jesno před SP

Uvítal by ale, kdyby se jeho situace vyřešila v nejbližší době. "Doufám, že se to rozhodne ještě před Světovým pohárem, ať mám klid a vím, na čem jsem," přál si Sobotka. Připustil ale, že si dovede představit i možnost, že ještě rok bude hrát v KHL. "Jaké mám přání? Nemůžu říct, protože jsem něčím vázaný," poukázal na platnou smlouvu. Zároveň ocenil, že jej ruský klub nechal v létě se připravovat doma a hlavně mu dal čas na doléčení.

Sobotka měl totiž v závěru předchozí sezony potíže se zády a v dubnu musel na operaci. "Zdravotně jsem už ale v pořádku. Sem tam cítím ten nerv, ale pomalu se to dalo do kupy a už ta bolest není taková. To jsem se nemohl ani ohnout," řekl útočník, jehož v Omsku v závěru minulého ročníku KHL podezírali, že mu nic není, a i proto se zřejmě jeho vztah s klubem zhoršil.

Teď se ale snaží naplno soustředit na Světový pohár. "Těším se, je to nová výzva. Já jsem rád, že vedle těch kluků můžu být, že porovnám styl hokeje, který hrají," řekl Sobotka, jenž v NHL odehrál přes 400 zápasů. V Rusku působil poslední dvě sezony.