Kanadské derby ve Winnipegu, jehož barvy hájí český reprezentační gólman Ondřej Pavelec, se odehraje již zkraje ročníku 23. října na Investors Group Field, stadionu pro americký fotbal.

V první den roku 2017 je na programu duel mezi Torontem a Detroitem, nazývaný jako tzv. Centennial Classic. Označení odkazuje na jubilejní 100. sezonu slavné soutěže, která začne 5. října, byť bude – při výluce v celém ročníku 2004/05 – teprve 99. skutečně hraná.

V Torontu na stadionu BMO Field dojde po třech letech na odvetu souboje dvou tradičních a slavných týmů – 1. ledna 2014 podlehla Rudá křídla na Michigan Stadium před 105.491 diváky hostujícím Maple Leafs 2:3 v prodloužení. V kádru Toronta je útočník Milan Michálek, na pozici brankářské jedničky Detroitu se zabydluje Petr Mrázek.

„Nemůžeme být ani více nadšení z toho, že nás čeká Centennial Classic v Torontu a jaké se tam utkají týmy. Právě tohle utkání bude pro nás odrazovým můstkem v souvislosti s tím, že budeme staří 100 let, na což jsme opravdu hrdí. Bude kolem toho hodně parády," přislíbil komisionář NHL Gary Bettman.

Hned 2. ledna přijde na řadu klání mezi St. Louis a Chicagem, trojnásobným vítězem Stanley Cupu od roku 2010. Hrát se bude v multifunkční aréně Busch Stadium, který je domovem baseballistů St. Louis Cardinals v profesionál­ní MLB.

St. Louis poprvé

Zatímco pro Blackhawks, jejichž dres v současnosti oblékají obránce Michal Rozsíval a forvard Tomáš Fleischmann, půjde již o páté vystoupení pod širým nebem, Blues s útočníkem Dmitrijem Jaškinem tuto zkušenost dosud neokusili. Domácí St. Louis navíc bude v roce 2017 slavit 50. výročí od vzniku klubu.

„Skvělí fanoušci v St. Louis si budou moci vychutnat souboj dvou sousedních týmů v Centrální divizi, které od sebe dělí méně než 300 mil a spojuje je 50 let mimořádné hokejové rivality," řekl Bettman.

Rovněž Pittsburgh a Philadelphia (brankář Michal Neuvirth, obránce Radko Gudas a útočník Jakub Voráček) vznikly – stejně jako St. Louis – v roce 1967. A oslaví to vzájemným duelem 18. února na Heinz Field, domácím stadionu týmu amerického fotbalu Pittsburgh Steelers. Velcí rivalové spolu v základní části sehráli již 274 utkání.

„Oba kluby do toho chtěly doopravdy jít a již nyní mezi sebou hovoří o možnosti si tento duel v nejbližších letech zopakovat ve Philadelphii," prozradil Bettman.

Los Angeles, další z mužstev, jež v roce 1967 vstoupila do soutěže, uspořádá Utkání hvězd. Hrát se bude koncem ledna v Staples Center.