"Přijal jsem to s nadšením. Zpočátku jsem tomu nemohl uvěřit, když to byla jen taková první zmínka, že bychom měli v Praze hrát, ale to už se říkalo dřív. Když se to teď potvrdilo, mám obrovskou radost a už se hrozně moc těším, až si budu moct zahrát v Praze, kde jsem vyrůstal," řekl Hertl.

Tomáš Hertl se v dresu San Jose Sharks raduje ze vstřelení gólu.
NHL v Praze? Bude to blázinec, tuší Hertl. Parťákům z kabiny bude dělat průvodce

"Je super, že čeští fanoušci budou mít zase po nějaké době možnost vidět NHL, je to přece jen nejlepší hokejová soutěž na světě. Jsem za to jedině rád, že bude NHL zase v Česku. Já ale sám ještě nevím, jaká bude moje budoucnost a co bude v příští sezoně," uvedl Rittich, jemuž po sezoně skončí roční kontrakt s Predators

V listopadu zavítají do Evropy také Columbus a Colorado, které sehrají dva duely v Tampere. Prestižní zámořská soutěž se mimo území Severní Ameriky nehrála od listopadu 2019, kdy se ve Stockholmu utkaly Tampa Bay s Buffalem. Předloni měl v Praze zahájit základní část zápas Bostonu s Nashvillem, plány ale zhatila pandemie koronaviru.

Rangers v roce 2008 okouzlili Prahu. Tampu porazili dvakrát 2:1.
Historie NHL v Česku. Pompézní show se vrací do Prahy po třech letech

Dosud se v rámci projektů NHL Premiere a NHL Global Series odehrálo v Evropě 28 duelů základní části. V Praze se jako první v roce 2008 dvakrát představily New York Rangers a Tampa Bay, o dva roky později je následovaly Boston a Phoenix a před třemi lety v jediném duelu Philadelphia a Chicago.