Novotou lesknoucí se led, odlišná elektroinstalace, 64 trafostanic, dvojitá loga na mantinelech, nové uchycení branek, kamer a stovky dalších drobností.

To vše kvůli dvěma hokejovým zápasům. O víkendu zahájí nový ročník NHL hráči Tampy Bay Lightning a New Yorku Rangers. V Praze.

Událost, která má svůj precizní scénář. „Vše je rozvrženo po sekundách,“ přiznává Vladimír Šafařík, šéf České sportovní, která akci zajišťuje.

Přestavba O2 Areny začala v neděli v jedenadvacet hodin. Na řadu přišla úprava ledu. Nejdříve nabílit a poté vykreslit do středu logo: NHL PREMIERE PRAGUE.

„Písmomalíři ho kreslili podle přesného plánku,“ přidává další poznatek Karel Tejkal, mluvčí České sportovní.

Čerstvý povrch je vysoký 3 až 4 centimetry. Na vše dohlíží specialita ze zámoří Danny Craig. „Přiletěl z Bratislavy,“ říká Martin Gross, muž, který má na starosti přeměnu celé haly. „Přes noc s ním tady bylo skoro třicet lidí. Stejný počet je tu i přes den,“ dodává.

Branková čára posunutá o 53 centimetrů, změna obranného pásma, uchycení branek. I to jsou zvraty před sportovní událostí roku.

Náročnější příprava než na koncert Madonny nebo mistrovství světa v hokeji. To vše kvůli vysněnému víkendu českých fanoušků.

Kdo měl štěstí a vlastní lístky, zažije přesun v čase. „Vše bude naprosto stejné, jako v Americe,“ slibuje Tejkal. Když vše, tak opravdu vše.

Každý klub si přiveze svého hlasatele, dovezeno je šest kazet grafiky. Rangers obléknou sochu Svobody do barev klubu. Tampa se pochlubí maskotem.

A hráči? Oba kluby si pronajaly tři místnosti. Třikrát více než je běžné. K tomu mají vlastní sušáky na brusle, rukavice, ultrazvuk, infralampy. Speciální štáby jsou samozřejmostí.

„Ale požadavky nemají mimořádné. Pomeranče na čtvrtky, banány, kafe a polovinu minerálních vod chlazených,“ dodává s úsměvem Tejkal.