Předchozí
1 z 7
Další

Milan Lucic (Calgary Flames -> Boston Bruins)

Legendární Milan Lucic v dresu Calgary, za které nyní válčí v zámořské NHL.Legendární Milan Lucic v dresu Calgary, za které nyní válčí v zámořské NHL.Zdroj: ČTK / AP / John Froschauer

Na nedávném světovém šampionátu v Rize a Tampere dovedl hned při své premiéře na mezinárodní scéně Javorové listy k zisku zlatých medailí. Po úspěšné tečce za jinak náročnou sezonou tak dal zámořským organizacím jasně najevo, že je připraven nadále bojovat v NHL. Nakonec mu na stůl dorazila nabídka, která se zkrátka nedala odmítnout. Lucic se totiž vrací „domů“ do Bostonu, kde v roce 2011 zvedal nad hlavu věhlasný Stanleyův pohár. Teď si na sklonku kariéry střihne zasloužený comeback do TG Garden.

Dmitrij Orlov (Boston Bruins -> Carolina Hurricanes)

Hokejista Dmitrij Orlov v dresu Bostonu.Hokejista Dmitrij Orlov v dresu Bostonu.Zdroj: Profimedia

Těsně před začátkem play-off zamířil jako hvězdná akvizice do Bostonu, aby ještě vyšperkoval zadní řady už jinak suverénního vítěze základní části. Úkol byl jasný: dotáhnout ambiciózní organizaci až ke zlatým prstenům. Nestalo se. Bruins v play-off vyhořeli a ruský obránce se tak rozhodl vyzkoušet štěstí na jiné adrese. Lukrativní dvouletou smlouvu mu nabídli v Carolině, kam Orlov odchází po jedné z nejvydařenějších sezon v dosavadní kariéře. Boston se tak zbavuje dusna pod platovým stropem, Canes naopak mermomocí zbrojí na svůj vysněný cíl.

Radko Gudas (Florida Panthers -> Anaheim Ducks)

Radko Gudas patří v letošní sezoně mezi stavební kameny defenzívy Floridy.Radko Gudas patří v letošní sezoně mezi stavební kameny defenzívy Floridy.Zdroj: ČTK/AP/Ted S. Warren

Po výjimečné sezoně českého bijce, který byl zároveň jedinou domácí akvizicí ve finále Stanley Cupu, tato výměna možná leckoho překvapila. Gudas se však po třech letech strávených na jihovýchodním pobřeží definitivně stěhuje, po vypršení kontraktu s Pantery našel jakožto nechráněný volný hráč nové útočiště na západě v Anaheimu. Třiatřicetiletý ranař navíc získal nejzajímavější smlouvu v kariéře, co se průměrného příjmu na sezonu týče. U Kačerů si postupně vydělá solidních 12 milionů dolarů.

Oliver Ekman-Larsson (Vancouver Canucks -> Florida Panthers)

Švédský obránce Ekman-Larsson přestupuje z Vancouveru na Floridu.Švédský obránce Ekman-Larsson přestupuje z Vancouveru na Floridu.Zdroj: Profimedia

Vancouverská telenovela „Jak se zbavit Olivera“ je u konce. Švédský obránce Ekman-Larsson, který je držitelem dvou zlatých medailí ze světových šampionátů, si konečně našel v NHL nové angažmá. Nově bude hájit barvy Floridy, s níž podepsal oboustranně výhodnou roční smlouvu. Jednatřicetiletý zadák se v kanadské metropoli nerozloučil zrovna v dobrém, když se jej vedení organizace rozhodlo předčasně vyplatit ze smlouvy. Někdejší kapitán Arizony si tak v zámoří vyzkouší svou třetí štaci. Tentokrát u nedávného finalisty Stanley Cupu.

Jonathan Quick (Vegas Golden Knights -> New York Rangers)

Jonathan QuickJonathan QuickZdroj: ČTK/AP

Mistr činů. Ještě na začátku března patřil organizaci z Los Angeles, kterou jako brankářská jednička dotáhl ke dvěma titulům v NHL. Na závěr sezony byl ovšem vyměněn do Columbusu, odkud o den později přesídlil do města hříchu. Quick odchytal v dresu Vegas pouhých deset utkání, přesto se stal nedílnou součástí další zlaté party a v sedmatřiceti letech tak získal už třetí zlatý prsten. Nový roční kontrakt v New Yorku mu vynese o 25 tisíc dolarů více i další potenciální bonusy z vítězných zápasů.

David Rittich (Winnipeg Jets -> Los Angeles Kings)

David Rittich chytá v letošní sezoně NHL za Winnipeg JetsDavid Rittich chytá v letošní sezoně NHL za Winnipeg JetsZdroj: Profimedia

Opět se ocitl na samotné hraně, ale i tentokrát si dokázal vyjednat nové angažmá a nadále tak zůstává mezi zámořskou elitou. Český brankář David Rittich se po další sezoně strávené v pozici brankářské dvojky přesouvá z kanadského Winnipegu ke Králům do Los Angeles, se kterými uzavřel roční smlouvu za přibližně 19 milionů korun. Třicetiletý rodák z Jihlavy si tak po štacích v Calgary, v jehož barvách poprvé naskočil do NHL, Torontu, Nashvillu a naposledy Winnipegu vyzkouší již páté angažmá.

Ryan O’Reilly (Toronto Maple Leafs -> Nashville Predators)

Ryan O'Reilly ještě v dresu Toronta Maple Leafs.Ryan O'Reilly ještě v dresu Toronta Maple Leafs.Zdroj: Profimedia

Před čtyřmi lety sehrál klíčovou roli při zlatém tažení hokejistů St. Louis za titulem. V organizaci Blues se postupně vypracoval až k roli kapitána, v průběhu uplynulé sezony se ovšem rozhodl pro změnu. Odešel do Toronta, kde doplnil silný ofenzivní arzenál okolo hvězdných útočníků Matthewse s Marnerem. Sen kanadské metropole o návratu zlatých časů se ale (opět) rozplynul a dvaatřicetiletý forvard nyní využívá další příležitosti vyměnit zaměstnavatele. Od nové sezony bude táhnout posádku nashvillských Predátorů.