Avalanche nastoupil do zápasu s jediným cílem. Po dvou domácích porážkách na vlastním ledě opět zvítězit. Hokejisté Colorada zabrali a šesti góly vyprovodili hostující Chicago zledové plochy.

Velkou zásluhu na výsledku měl především slovenský reprezentant Marek Svatoš. Autor dvou branek a jedné asistence dopomohl Coloradu kzisku dvou bodů.

Český útočník ve službách Colorada Hejduk otevřel skóre v10. minutě utkání svou osmnáctou trefou vsezoně, když střelou zápěstí od pravého kruhu rozvlnil síť hostů. Fanoušci Avalanche nemuseli na další branku čekat dlouho. Dvě minuty po Hejdukově střele se trefil i jeho slovenský spoluhráč Svatoš, kterému puk připravil Tyler Arnason.

Pod vydařenou první třetinu se minutu a půl před přestávkou podepsal čtyřiadvacetiletý kanadský centr Brad Richardson.

Výběr Chicaga zabral až vúvodu druhé dvacetiminutovky. Naději na zvrat dal hostujícímu celku Robert Lang, jemuž kotouč připravil James Wisniewski sMartinem Havlátem.

Po brance českého centra však zvrat ze strany Chicaga nenastal. Naopak o vedení 4:1 se zasloužili vpočetní převaze Andrew Brunette s Hejdukem, kteří potrestali vyloučení Brenta Sopela za nebezpečnou hru vysokou holí.

Vzávěrečné třetině se skóre na obou stranách měnilo ještě dvakrát. Na domácího brankáře Petera Budaje, jenž vystřídal zraněného Joseho Theodora, vyzrál pouze šestadvacetiletý Yanic Perreault. Za domácí tým se trefil Arnason se Svatošem.

Hanzalův gól na favorizovaný Detroit nestačil

Phoenix vnočním utkání nenavázal na úterní výhru 4:2 nad Columbusem. Radost zdvou vítězství během dvou dnů zkazil rozjetým Kojotům vedoucí tým zámořské soutěže Detroit, který nastoupil do středečního utkání bez Dominika Haška vbrance. Gólman Chris Osgood za svá záda pustil pouze dvě střely ze čtyřiatřiceti a Rudá křídla nakonec vyhrála těsně 3:2.

Domácí fanoušky rozzářil ve 4. minutě hry Henrik Zetterberg. Na jeho gól však dokázal odpovědět český dvacetiletý centr Martin Hanzal, jenž nepohrdl přihrávkou od Daniela Winnika.

Kojoti nepříjemně kousali i vdruhé dvacetiminutovce. Vedení hostujícího Phoenixu zajistil přesnou střelou Ed Jovanovski po přihrávce od Vrbaty.

Ve třetí třetině však Detroit předvedl, proč je největším adeptem na zisk Stenleyova poháru. Švédští reprezentanti Tomas Holmstrom a Nicklas Lindstrom dokázali během tří minut vymazat jednobrankové vedení Phoenixu a zápas otočit ve svůj prospěch. Proti záludným střelám švédských hokejistů nic nezmohl ani čarující brankář Ilja Bryzganov, jehož zásluhou Phoenix podlehl Detroitu pouze o jediný gól.

„Detroit měl štěstí, že získal bod, a že zvítězil. Vyhrát jsme měli určitě my,“ smutnil po zápase Bryzganov, který kryl šestatřicet střeleckých pokusů Rudých křídel.

„Měli jsme trochu pomalý start. Soupeř nás zaskočil,“ vysvětloval vedení soupeře Lindstrom. „Myslím si, že jim hodně pomohlo úterní vítězství nad Columbusem,“ dodal autor vítězné branky.

Plíhal vNHL poprvé skóroval

Český útočník Tomáš Plíhal se dočkal ve svém sedmém utkání v zámořské soutěži premiérového gólu. Jeho branka však kvítězství San Jose nad Calgary nestačila. Žraloci podlehli na ledě Calgary 4:5.

Liberecký odchovanec snižoval tvrdou ranou zlevého kruhu na začátku třetí třetiny na 4:2. Hrdinou utkání byl však hráč Calgary Owen Nolan, který svým jedenáctým hattrickem v NHL rozhodl zápas.

Vokoun nestačil na jednu střelu. Ta rozhodla

Brankář Tomáš Vokoun čelil vutkání Floridy sBuffalem jednatřiceti střelám. Za jeho záda proklouzla jen jediná ta, kterou vyslal v21. minutě vpřesilové hře ze své hole Thomas Vanek.

Naopak Vokounův spoluhráč zvíkendového zápasu Star Game gólman Buffala Ryan Miller udržel čisté konto, když pokryl všech dvaatřicet střel Panterů, kterým chyběla opora týmu Olli Jokinen kvůli chřipce.

Výsledky:

Colorado - Chicago 6:3 (3:0, 1:1, 2:2)
Branky: 12. a 54. Svatoš, 10. Hejduk, 19. Richardson, 32. Brunette (Hejduk), 47. Arnason - 58. a 60. Y. Perreault, 24. Lang (Havlát). Střely na branku: 30:15. Diváci: 15.348.

Detroit - Phoenix 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 4. Zetterberg, 50. Holmström, 53. Lidström - 10. Hanzal, 29. Jovanovski (Vrbata). Střely na branku: 39:34. Diváci: 18.878.

Florida - Buffalo 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)Branka: 21. Vanek. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, obdržel jeden gól ze 41 střel, úspěšnost zásahů měl 97,56 procenta. Střely na branku: 32:41. Diváci: 14.024.

Calgary - San Jose 5:4 (0:1, 3:0, 2:3)
Branky: 27., 41. a 51. Nolan, 27. W. Primeau, 38. Phaneuf - 11. Marleau, 43. Plíhal, 58. Rissmiller, 59. Cheechoo (M. Michálek). Střely na branku: 29:31. Diváci: 19.289.

Minnesota - Anaheim 5:1 (0:0, 4:1, 1:0)Branky: 22. Rolston, 22. Gáborík, 24. M. Koivu (Škoula), 40. Bouchard, 60. Sheppard - 30. Perry. Střely na branku: 23:21. Diváci: 18.568.

Atlanta - Pittsburgh 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)Branky: 8. Holík, 17. Kovalčuk, 42. Perrin, 44. Slater - 49. Ryan Whitney. Střely na branku: 27:30. Diváci: 14.070.