Český útočník Jiří Novotný oslavil svůj první gól vdresu Columbusu, kam vlétě přišel jako volný hráč. Při souboji sDallasem usměrnil čtyřiadvacetiletý hokejista za stavu 1:1 bekhendovou přihrávku Nashe do tyče, od které se puk vrátil zpět do hřiště. Novotný se okamžitě vrhl po hlavě mezi dva bránící hráče a vytrčenou holí dotlačil puk do sítě. Branka to ale nakonec vítězná nebyla. Necelé dvě minuty před koncem vyrovnal Morrow, samostatné nájezdy pak zvládly lépe Hvězdy.

Devět branek, ztoho celkem pět při přesilových hrách, nabídl atraktivní duel mezi Pittsburghem a New Jersey. Na dvou trefách se podíleli i čeští hokejisté.

Útočník Tučňáků Petr Sýkora připravil vprvní třetině společně sGončarem gól na 2:2 pro Robertse, asistenci si připsal také Ďábel Patrik Eliáš. Jeho kombinaci sParisem završil přesným zásahem včase 50.38 Asham a zajistil pro svůj tým dva body za vítězství 5:4.

Přihrávku na vítěznou branku vytáhlz repertoáru svého hokejového umění i Martin Ručinský. Vsedmé minutě úvodního dějství po akci litvínovského odchovance zvýšil na 2:0 pro St. Louis Salvador. Ztohoto úderu už se tým Chicaga nevzpamatoval. „Když vtéto lize špatně odstartujete, je hrozně těžké vrátit se zpět do utkání,“ povzdechl si kouč Jestřábů Denis Savard.

Výsledky:

Columbus – Dallas 2:3 SN

Pittsburgh – New Jersey 4:5

Chicago – St. Louis 1:3

Anaheim – Nashville 3:1.

Statistika středečních zápasů NHL:

Columbus - Dallas 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 2. Nash, 49. Novotný - 4. a rozh. nájezd J. Jokinen, 59. Morrow. Střely na branku: 35:30. Diváci: 11.820.

Anaheim - Nashville 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 20. Perry, 45. Wirtanen, 53. Miller - 43. Sutter. Střely na branku: 31:29. Diváci: 17.174.

Chicago - St. Louis 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Branky: 14. Jason Williams - 3. Kariya, 7. Salvador (Ručinský), 26. Tkachuk. Střely na branku: 29:26. Diváci: 10.002.

Pittsburgh - New Jersey 4:5 (2:2, 2:2, 0:1)

Branky: 16. Talbot, 18. Roberts (Sýkora), 21. Gončar, 39. Malkin - 27. a 35. Zajac, 7. Pandolfo, 10. Madden, 51. Asham (Eliáš). Střely na branku: 30:35. Diváci: 16.990.