Komisionář NHL Gary Bettman, předseda IIHF René Fasel a šéf hráčské asociace Donald Fehr jednali v New Yorku přes pět hodin o podmínkách účasti hráčů nejlepší ligy světa na páté olympiádě. "Byla to konstruktivní schůzka. Ještě je třeba nějaké věci vyřešit. Jsme na dobré cestě a hýbe se to, ale je třeba přiznat, že ještě nemůžeme oznámit, že je to hotové," řekl Bettman novinářům.

Všichni účastníci schůzky nyní proberou diskutované záležitosti uvnitř svých organizací. Fehr má informovat hokejisty v příštím týdnu na zasedání výkonného výboru hráčských odborů. Na čem se ještě musí všechny strany shodnout, nikdo nespecifikoval.

Dobře naladěný Fasel žertoval, že už mohla být dohoda hotová, kdyby se nejednalo v angličtině. "Pro mě to není snadné. Raději bych s nimi mluvil francouzsky. Pak by to bylo jednodušší," řekl švýcarský funkcionář. "Jsem spokojený. Teď musím informovat federace a hlavně MOV. Věřím, že nakonec najdeme řešení," dodal vážně.

Zástupci NHL chtějí podle agentury Reuters od Mezinárodní olympijského výboru určitou kompenzaci za přerušení soutěže a uvolnění hráčů. Zároveň by rádi získali postavení významného partnera a profitovali na olympijské značce. Jedná se také o zajištění cest hokejistů, pojištění a ubytování pro rodiny hráčů a majitelů zámořských klubů v Soči.