Brněnský rodák hokejově vyrostl v Prostějově, v mládežnických kategoriích zamířil ještě do Znojma a Havlíčkova Brodu, než zamířil za oceán, kde nastupoval v nižších soutěžích. V roce 2018 se vrátil do Evropy, nejprve zkoušel štěstí v německém Chemnitzu, odkud se pak vydal do krajské ligy ve Velké Bíteši.

Následně začala jeho pouť exotickými destinacemi, kterou zahájil v Turecku. Postupně hrál třeba v Litvě, na Islandu nebo v Austrálii. Nyní se ukázal na akci v Kazani. Navrch se Lang na svém Instagramu pochlubil úryvkem rozhovoru, který s ním natočila nejsledovanější ruská televize Rossija 1.

Na sociálních sítí už Lang sklízí bouřlivé reakce. „Prachy od krve ti nesmrděj? Gratuluju. Chrr, pfuj," rozčílil se například Ondřej Šimo. Pod příspěvkem se ale najdou i chápající odpovědi. „Za mě dobrý hokej tři na tři. Ať se daří. V komentech jsou ubožáci," napsal Jakub Chnapek.

„Pro hloupé zfanatizované lidi, co nevidí za oponu, a nemá smysl jim něco vysvětlovat. Nemůžu za to, že objevuju a ukazuju Česku světové trendy v hokeji," reagoval na kritiku na Instagramu šestadvacetiletý Lang s argumentem, že akce není podporována vládními organizacemi, což ale podle dostupných informací není pravda.

Libor Šulák
Žoldák Šulák. Kvůli Rusku to schytal. Ty bezmozku, nadával vítěz Stanley Cupu

Například podle serveru Esportsinsider.com je hybatelem akce sám ruský prezident Putin, který události přihrál štědrou dotaci.

Kontroverze provázejí i účinkování jiných českých hokejistů v Rusku. V tamější KHL jich je aktuálně pět. Dmitrij Jaškin, David Sklenička, Lukáš Kloš, Libor Šulák a Rudolf Červený. Všichni mají zákaz reprezentovat Českou republiku na mezinárodních hokejových akcích.