I to jeden ze zamotaných příběhů, které obestírají velkolepý vstup Vegas Golden Knights do NHL.

A co vlastně jde? Vezměme to stručně – Detroit před rozšiřovacím draftem, ve kterém si nový tým z Las Vegas vybíral u konkurence své budoucí hráče, překvapivě nezařadil mezi svá chráněná jména gólmana Petra Mrázka. Znamenalo to, že nováček po něm může sáhnout, a všeobecně se očekávalo, že právě to taky udělá.

Chris Froome (vpravo) na Champs-Elysees.
Dění před Tour: Froome zase odmítl nařčení z dopingu

NAMACHROVANOST POVĚST NEZLEPŠÍ

Mrázek za sebou sice má hodně nepovedenou sezonu, o svých kvalitách už ale nejednou přesvědčil a stále v něm dříme hvězdný potenciál (pravda, někdy dřímá hodně hluboko). A v Detroitu dávali najevo, že už o ostravského rodáka moc nestojí. Místo Mrázka zapsali na seznam chráněných hráčů jeho staršího konkurenta Jimmyho Howarda.

„Vždycky byl sebevědomý, což se Red Wings líbilo, poslední dobou ale někdy působil až moc suverénně a namyšleně, čímž si škodil. Také bylo čím dál těžší ho trénovat,“ psalo sev detroitských médiích. Zkrátka a dobře – Mrázkův odchod do města hazardu se považoval za hotovou věc.
Jenže chyba lávky. Golden Knights si jako gólmana číslo jedna vybrali Marc-Andre Fleuryho(s tím se počítalo), leč místo Mrázka pak ukázali na nepříliš zkušené brankáře Jeana-Francoise Berubeho a Calvina Pickarda.

Jan Laštůvka už může poskytovat rozhovory jako člen Slavie Praha.
Brankář Laštůvka po přestupu do Slavie: Rozhodly ambice

Jediným Čechem, po kterém tým z Las Vegas v rozšiřovacím draftu sáhl, pak byl čtyřiadvacetiletý útočník Tomáš Nosek. Odkud? Z Detroitu.
„Chtěli jsme dát dohromady konkurenceschopný tým, ale přivésti hráče pro budoucnost,“ uvedl George McPhee, generální manažerLas Vegas. Pokud jde o Noska, slova o „naději pro budoucnost“ na něj sedí dokonale. V Detroitu si od něj hodně slibovali, jenže teď jim čerstvý šampion AHL proklouzl mezi prsty.

Nosek toho v NHL zatím moc neodehrál, v letošním play-off nižší soutěže AHL byl ale nejproduktivnějším hráčem detroitské farmy z Grand Rapids a měl tak lví podíl na zisku Calder Cupu. A na to se v zámoří hodně hledí. Nejde jen o statistiky, ovšem o také o rvavé srdce šampiona.

Dlouho čekal na pořádnou šanci. Mluvilo se o tom, že teď se Noskovi podařilo Detroit definitivně přesvědčit a v nové sezoně zůstane v prvním týmu.
Všestranný a houževnatý útočník ale skončí v Las Vegas, což pro něj osobně znamená zřejmě životní šanci vyrůst.

Když se to sečte: Detroit je tu za poraženého – přišel o Noska, pod platovým stropem si neuvolnil prakticky žádné místo a navíc mu zůstal Mrázek, dotčený tím, že se ho klub chtěl zbavit. Jak to asi dopadne?

Čeští volejbalisté dnes zahájí juniorské mistrovství světa do 21 let. Aby se správně nabudili a turnaj zviditelnili, hráči i realizační tým absolvovali třináctihodinové focení  v  dobových válečných zbrojích, ve kterých se nemohli ani posadit.
Začíná juniorské volejbalové MS. České naděje nabudilo focení ve válečné zbroji