Také kladenský primátor Milan Volf byl optimističtější než dříve, i když všechny problémy podle něj zdaleka vyřešeny nejsou. „Pro mě byla dnešní valná hromada zlomem. Vykomunikovali jsme všechny body a jednání se ubíralo směrem, jakým chceme. Škoda, že se to nestalo téměř před rokem, mohli jsme být mnohem dál, ale posun to opravdu je," řekl primátor Deníku.

Byl rád, že město konečně dostalo do vedení svého člověka, Pavel Patera nahradí po období vakua ve funkci jednatele města Otakara Černého mladšího. „Já bych tam dal Patýse už dříve, ať se stará. Někdo takový je potřeba. Teď jel štáb a lidé z klubu do Ameriky za mým synem a on tam natáčí reklamy. Když tohle nebude dělat, tak tady nikdo jiný na hokej nic nedá," odvětil na jmenování Patery Jaromír Jágr starší.

Jak to bude dál s kladenským hokejem, to není jisté. Hodně napoví nejen další jednání vedení města i klubu (Volf se s Jágrem st. sejde znovu příští týden), ale také sportovní úspěch či neúspěch A týmu. „Pro mě je zásadní věcí, zda postoupíme do extraligy. Pokud ne, tak co bude s hokejem dál?" ptá se řečnicky Jágr starší.

Pokud by ale k dohodě s městem došlo, černé myšlenky na konec hokeje v Kladně by se naplnit nemusely. Přece jen zdejší hráči vynikají dlouhodobě i v české špičce, šíří věhlas města v tuzemsku, Evropě i za oceánem. Klub vychovává stovky dětí.

Podle Milana Volfa je cesta ke shodě ještě dlouhá, ovšem chůze po ní by se mohla nyní proměnit když ne v běh, tak v chůzi rychlou. „Problémy, které vznikly, nezpůsobilo město a nezpůsobil je ani pan Jágr. Nicméně jsou závažné a my je teď postupně odstraňujeme. Systémově a s rozumem, emoce tam nepatří. Ví se, že kladenský hokej je moje citová záležitost, ale pravidla města jsou jasná a řídit se jimi musí také hokejový klub," dodal Milan Volf.