Členem výkonného výboru ČSLH byl zvolen Aleš Kmoníček, který získal 33 hlasů. Další kandidát Otakar Černý obdržel 20 a Ctibor Jech šest hlasů. Aleš Kmoníček nahradí ve výkonném výboru ČSLH Libora Zábranského, který v květnu 2022 odstoupil.

Tomáš Král.
Kdo místo Krále? Nového šéfa českého hokeje čeká boj se zažitými (ne)pořádky

„Chci vám poděkovat za důvěru. Je po pro mě obrovská pocta. Z nějaké vesnice, z Kravař, dostat se k nároďáku a ještě na předsedu svazu. Je to pocta i velký závazek. Budu dělat vše pro to, abych vaši důvěru nezklamal, abych chránil český hokej a rozhodoval se správně,“ řekl Hadamczik po zvolení.

Elektronická volba selhala

Výkonný výbor ČSLH tak bude pracovat ve složení prezident Alois Hadamczik, viceprezidenti Petr Bříza a Aleš Pavlík, členové Marek Chmiel, Jaromír Jágr, Aleš Kmoníček, Daniel Sadil, Bedřich Ščerban, Jiří Šindler, Jiří Šlégr a Milan Vacke.

„Chci a věřím tomu, že i když ne vždy si s každým rozumíte, tak najdeme cestu, aby to bylo ku prospěchu hokeje. To je základ všeho. Abychom nastavili taková pravidla, abychom se nedohadovali jako dnes. Věřím, že k tomu přispěju,“ pronesl při vítězném projevu Hadamczik.

Hokejový trenér Alois Hadamczik při fotografování pro Deník, září 2020, Kravaře.
Alois Hadamczik: Do boje nejdu, ale nabízím hokejovému hnutí své služby

Právo volit nového prezidenta a členy výkonného výboru ČSLH mělo na konferenci 60 delegátů s hlasem rozhodujícím (2 viceprezidenti ČSLH, 1 předseda dozorčí ČSLH, 14 zástupců Tipsport extraligy, 14 zástupců Chance ligy, 14 zástupců II. ligy ČR, 14 zástupců krajů a 1 zástupce ligy žen.

Volba šéfa českého hokeje nakonec přešla od slibovaného elektronického hlasování, které nefungovalo, ke klasickým hlasovacím lístkům. Petr Bříza sice započal elektronickou volbu, celkový počet hlasů ale neodpovídal počtu delegátů v sále.