Kdo z nich to má těžší? Forvard Jan válí za silný Metallurg, tým úřadujících šampionů KHL. Po boku má elitní spoluhráče Sergeje Mozjakina a Danise Zaripova. Zato brankář Jakub už druhou sezonu lapá puky ve spíše průměrném celku Avtomobilistu. Lapá ale výtečně a vybudoval si v mužstvu výjimečnou pozici.

„Jsem rád, že mám takovou pozici, že chytám," povídal Kovář, když minulý týden absolvoval padesátý start v řadě. U gólmana taková statistika bývá docela výjimečná, český reprezentant je ale na velkou vytíženost zvyklý už z Českých Budějovic, kde v letech 2010 až 2012 nastoupil ke 115 extraligovým mačům (včetně play-off) za sebou.

„Záleží ale samozřejmě i na tom, jak chytám. Kdyby mi to výrazně nešlo a prohrávalo se, tak je jasné, že by se post gólmana měnil," myslí si Kovář. V Jekatěrinbugu si na něj ale zatím rozhodně nemůžou stěžovat, i když ne vždycky všechno vyjde podle představ.

Začátek letošní sezony byl ze strany Avtomobilistu dost zpackaný.

Povede se další zázrak?

Z prvních deseti utkání vyhrál Kovářův celek jedno jediné. Bída. „Měli jsme ještě horší začátek než loni. Po nějakých patnácti zápasech jsem ani nevěřil, že se tak rychle dostaneme zpátky na hranici osmičky," prozradil český gólman.

Jekatěrinburg se výsledkově vzchopil a teď se pohybuje kolem sedmého až osmého místa v tabulce Západní konference KHL. Drží se tedy na příčkách zaručujících postup do play-off. Do vyřazovacích bojů Avtomobilist nakoukl už v minulé sezoně a byla to docela senzace - nečekalo se to.

„Snad se nám povede podobný zázrak jako v minulé sezoně," doufá Kovář, jehož výkony k postupu do play-off výrazně přispěly.

Daří se mu i nadále. V pondělí třeba zlikvidoval všechny střelecké pokusy Ufy (Avtomobilist vyhrál 3:0) a pátou vychytanou nulou se posunul do čela této statistiky. Prostě paráda.

Jekatěrinburg vstoupil do dějin hlavně tím, že tam nalezla tragický osud rodina posledního ruského cara, český gólman Kovář ale zatím poznává spíše tu příjemnější stránku ruského města. Vydrží mu to?