„Ivanu Barankovi na konci této sezony u nás skončí smlouva. Zájem o něj projevila Kometa Brno a vzhledem k tomu, že už teď víme, že bychom nenašli shodu na finančních podmínkách nové smlouvy, využili jsme zmíněné nabídky Komety už nyní. Přestože patřil k jedněm z našich stěžejních beků, tak jsme věděli, že na konci sezony stejně naše spolupráce skončí, proto jsme se po vzájemné dohodě i s hráčem domluvili na tom, že jej do Komety uvolníme. Samozřejmě s tím, že do konce přestupního období chceme k nám do týmu přivést adekvátní náhradu,“ uvedl pro klubový web generální manažer a hlavní trenér Vítkovic Jakub Petr.

Tou náhradou by měl být podle informací Moravskoslezského deníku odchovanec ostravského klubu Lukáš Klok, o čemž jsme informovali již minulý týden. „Z důvodů, které jsem už v několika rozhovorech zmínil, jsme na trhu aktivní delší dobu. Trh s hráči je teď živější, protože přestupy do Ruska skončily a u nás se uzávěrka blíží. Logicky se objevuje spousta variant a zaručených informací, ale tohle komentovat ještě opravdu nemohu,“ řekl Deníku už dříve Jakub Petr.

Jde už o několikátou změnu v zadních řadách ostravského klubu v této sezoně. V jejím průběhu odešli Erik de la Rose (Sparta) a Marek Hrbas (Chabarovsk z KHL). Naproti tomu klub přivedl ze Sparty Blaže Gregorce a z Chomutova Jaroslava Mrázka. 

Třiatřicetiletý slovenský reprezentant Ivan Baranka přišel do Vítkovic v roce 2016 ze švédského Rögle. V kariéře nastupoval také ve Slovanu Bratislava, působil v KHL (Ufa, Omsk, Spartak Moskva), ale také v amerických juniorských ligách WHL, AHL a jeden start si připsal také v dresu New York Rangers v NHL.

V české extralize dosud Baranka odehrál 123 utkání, v nichž zaznamenal 11 branek a 32 asistencí.