Po čtyřech kolech je třiadvacetiletý obránce, jenž se do Sparty vrátil před touto sezonou ze zámoří, na čele klubového bodování. Ke třem brankám přidal dvě asistence. „Kdybyste mi to řekli před sezonou, smál bych se. Jsem rád, že mi to tam padá, na kanadské body ale nijak zvlášť nekoukám,“ prohlásil skromně Košťálek.

Po štaci za oceánem, kde se nedokázal prosadit do prvního týmu Winnipegu, si užívá nové šance v dresu mateřského klubu. „V Americe po mně chtěli hlavně hrát dobře do obrany, takže se tu bavím ofenzivním hokejem. Pokyny jsou jasné. Střílet, co to dá,“ culil se.

Všichni útočí i brání

Touto jednoduchou radou se řídí i ostatní beci pražského celku. Jejich gólový příspěvek je zatím slušný, včera se ke Košťálkovi přidal ještě Jan Piskáček. „Dneska hokej takový je. Není to tak, že jsou útočníci a čtyřicet metrů za nimi beci. Všichni musí útočit i bránit. Jsme rádi za jejich příspěvek,“ pochválil obranné řady asistent trenéra Jaroslav Nedvěd.

Nejen v útoku se daří, na domácím ledě Sparta ve dvou střetnutích pouze jednou inkasovala. „Pracujeme na defenzivě každý trénink. Je vidět, že to funguje,“ prohlásil Piskáček.

Hokejové pražská Sparta uspořádala 11. září v Praze tiskovou konferenci. Na snímku trenér Uwe Krupp.
Rychlý hokej. Sparťanského kouče Kruppa překvapila úroveň extraligy

Domácí celek kraloval proti Dynamu především v úvodní dvacetiminutovce, ve které soupeře přestřílel v poměru 19:3 a „zadělal“ dvěma góly na výhru. „Využili jsme pozitivní energii, kterou jsme si odvezli z Plzně. Přenesli jsme aktivitu a zdravé sebevědomí do první třetiny, kde jsme dominovali,“ ocenil Nedvěd.

Bývalý hráč Sparty si po výborném úvodu vzpomněl na staré dobré časy, kdy jeho celek uměl soupeře zatlačit. „Klukům jsme o tom spíš vyprávěli, takže jsem rád, že se nám takto povedlo dostat namlsané pražské diváky do varu,“ usmíval se.

Východočeské menu pokračuje v úterý, kdy v předehrávce zavítá do O2 areny po jedenácti dnech opět Hradec Králové.

Z přípravného zápasu Slavia - Sparta
Sparty? Už ne takové party