Požár už uhasit nedokázal, což potvrdil i videorozhodčí. Hosté se tak ujali vedení 1:0 a mířili za postupem do semifinále.

Vítkovický obránce Marek Malík poté hned dvakrát přijel k domácímu kotli a třískáním hokejky o led ho vybízel k ještě mohutnější podpoře. Narvaná hala, kde se tísnilo více než 9 tisíc lidí, rázem hnala Ostravany za dalším obratem. Ten ale tentokrát nepřišel. Po porážce 2:4 na zápasy pro Vítkovice sezona skončila. „Všechny nás to bolí, o to víc, že se Zlín dal vyřadit," řekl Marek Malík.

Rvali jste se do poslední vteřiny, ale tentokrát už jste zápas otočit nedokázali. A to znamená, že pro vás sezona skončila. Jaké jsou vaše bezprostřední pocity?

Prohráli jsme, bolí to, mrzí to. Každý, kdo hrál hokej nebo dělal nějaký sport a vypadl v play-off, tak ví, co člověk cítí. Je to nepopsatelný pocit. Dali jsme do toho všechno. Hráli jsme dneska možná trošičku zbytečně moc komplikovaně, upracovaně. Mohli jsme to zjednodušit. Je to škoda.

Kde se podle vás celá série lámala?

HC Vítkovice Steel – PSG Zlín. Čtvrtfinále play off hokejové extraligy – 6. zápas.Nemyslím si, že se někde zlomila. Nechci dělat takhle okamžitě po zápase nějaké šílené závěry, ale podle mého jsme se vlastně porazili sami. Prvotně už tím, že jsme nedali v posledních dvou zápasech jediný gól. Zlínu jsme to hodně usnadnili.

Nedat v play-off ve dvou zápasech po sobě ani gól, s tím se vyhrávat nedá. Byl zlínský gólman Sedláček tak neprůstřelný? Nebo v tom bylo něco jiného?

Něco se k němu odrazilo, něco chytil, v určitých momentech měl i štěstí. Chytal ale celkově dobře, jeho výkon určitě nemůžeme snižovat. Zase na druhé straně pokud chcete vyhrávat, musíte najít recept na každého gólmana, a to ať chytá jakkoli skvěle. A to se nám nepodařilo. Spoluhráči mu navíc pomáhali. Plnili si své úkoly, výborně bránili střední pásmo a nedovolili nám vytvářet si velké šance. Celý tým to Sedláčkovi usnadnil a on jim to takhle vrátil.

Zlín vyhrál základní část, ale v sérii vás nepřejel. Byl to nakonec hratelný soupeř…

Právě proto mrzí to vypadnutí ještě víc. Máme za sebou náročnou sezonu. Už předešlá série v předkole s Českými Budějovicemi nám dala zabrat. Ale nejen ta. Poslední měsíc a půl, dva měsíce základní části byly těžké. Pořád jsme něco dotahovali a to nám vzalo taky mnoho sil. K tomu přišla nějaká zranění, pořádně jsme nehráli v kompletním složení. Budu se opakovat, ale dalo se přes ně postoupit, jenže my se až tak pečlivě a důsledně nedrželi našeho plánu.