Marosz ve 22. minutě v přesilovce pět na čtyři převezl Pöpperleho kličkou do minusového úhlu a ve skrumáži před brankou bez gólmana si jeho nahození zpoza brankové linie srazil do vlastní brány obránce Nedomlel.

"Vyplynulo to ze situace. Jen jsem to zpoza brány poslal do ohně a doufal, že to tam někdo dorazí, což se nakonec stalo. Dobře že jsme ten gól dali tak rychle v druhé třetině, rychle nás to vrátilo do hry, protože ta první třetina nebyla moc povedená," řekl novinářům Marosz.

Ke gólu připojil i přihrávku na třetí branku Petružálka a byl jedním z výrazných hokejistů Třince. "Ale bylo to nesmírně náročné utkání. Zápasy se Spartou jsou fyzicky dost náročné. Když z toho pak urvete tři body, je to super. Po těch dvou minulých zápasech s Plzní a Litvínovem jsme potřebovali vyhrát a je dobře, že jsme to zvládli s tak kvalitním soupeřem," řekl Marosz.

Fyzicky náročné zápasy

Protilék na Spartu ale jeho tým našel až v prostředním dějství. V první třetině tahali za delší konec provazu hosté, kteří převahu vyjádřili i jedním gólem. "Oni nás v první třetině trochu zaskočili. Vletěli na nás, zavírali nám mantinely a my jsme si s tím moc nevěděli rady. Ale v přestávce jsme si k tomu něco řekli a od druhé třetiny už to bylo o něčem jiném," řekl Marosz.

Až v závěru se Třinec znovu dostal pod ofenzivu Sparty, ale i power play ubránil. "Říkáme to asi po každém zápasu, ale nás zase výborně podržel Šimon (Hrubec). Jak jsem řekl, zápasy proti Spartě jsou hrozně náročné po fyzické stránce a těžko je budete tlačit celé utkání. Ale závěr jsme podle mě zvládli dobře," řekl Marosz.

ČTĚTE TAKÉ: Kometa přestřílela Plzeň, Třinec musel otáčet. Derby pro Litvínov