Obrat se nekoná. Kometa porazila Třinec i počtvrté a slaví titul

/FOTOGALERIE, INFOGRAFIKA/ Na mistrovské oslavy si v Třinci budou muset alespoň rok počkat. Hokejoví Oceláři podlehli v neděli večer brněnské Kometě v pátém finále extraligy 0:3, celkově v sérii pak 1:4 na zápasy a získali tak stříbrné medaile.

22.4.2018 AKTUALIZOVÁNO 22.4.2018

Třinec - Kometa BrnoFoto: Deník / Sonnek Pavel

Hosté o svém čtvrtém finálovém trimfu prakticky rozhodli v první třetině, kdy se svým důrazem, ale také díky notné dávce štěstí, prosadili hned třikrát. Nejprve už v první minutě překonal po několika odrazech Šimona Hrubce Radim Zohorna, na něhož navázal v přesilové hře Martin Nečas a v 17. minutě pak dokonce v oslabení Mallet.

Do druhé třetiny nastoupili Oceláři v brance už s Peterem Hamerlíkem, ketrý sice zastavil příval brněnských gólů v třinecké síti, ale na opačné straně kraloval Marek Čiliak. Ten jistým výkonem zneškodnil řadu pokusů domácích o snížení a dlouho bránil zdramatizovaní duelu i celého finále.

To se povedlo deset minut před koncem Jankovi, když za slovenským brankářem skončila jeho nenápadná rána. Vzápětí dostali Oceláři možnost přesilové hry, ale nevyužili ji. Stejně jako následný tlak.

Definitivní razítko na titul Komety dal pak v 56. minutě Martin Nečas do prázdné branky při třinecké power-play.

HC Oceláři Třinec – Kometa Brno 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 50. Jank (Polanský, Linhart) – 1. R. Zohorna (Hruška, O. Němec), 9. Nečas (J. Krejčík, M. Erat), 17. Mallet, 56. H. Zohorna (Nečas). Rozhodčí: Hodek, Hribik – Ondráček, Pešek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5200 (vyprodáno). Konečný stav série: 1:4.
Třinec: Hrubec (21. Hamerlík) – Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart, Jank – Rákos, R. Vlach, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Rudovský – Adamský, Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.
Brno: Čiliak – Barinka, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat – Zaťovič, P. Holík, Haščák – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Vincour, L. Čermák, Dočekal – Vondráček. Trenéři: Zábranský, Horáček a Pokorný.

Příbram dostala od Jablonce kanára. Trávník byl u čtyř gólů

/GALERIE/ Ve dvanáctém kole FORTUNA:LIGY přivítali fotbalisté 1. FK Příbram na domácím hřišti Jablonec. Utkání se stalo jasnou záležitostí hostů, kteří i díky hattricku Michala Trávníka zvítězili vysoko 6:0.

Texl: Trenér chtěl, abych něco vymyslel, tak jsem vymyslel gól

V 73. minutě přišel na hřiště a hned za tři minuty vyrovnal na 1:1. Jak se nakonec ukázalo, branka Jiřího Texla vynesla Sigmě ze zápasu se Zlínem bod.