Vítkovice – Hradec Králové 2:5

Fakta - branky a nahrávky: 8. Kalus (Raskob, Bukarts), 26. Bukarts (Mueller, Koch) – 28. Kalina (Perret), 54. Eberle (Rosandić, Cingel), 56. Lev (Eberle), 60. Cingel (Eberle, Blain), 60. Jergl (Lalancette, Perret). Rozhodčí: Kika, Stano – Rampír, Rožánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 4955. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:4. HC Vítkovice Ridera: Stezka – Koch, Raskob, Mikuš, Grman, Gewiese, Prčík, J. Stehlík – L. Krenželok, Marosz, Lakatoš – Bukarts, Krieger, Mueller – Kotala, Dej, Kalus – Fridrich, Chlán, Lednický. Trenér: Holaň. Mountfield Hradec Králové: Kiviaho – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík, Marcel – Eberle, Cingel, Chalupa – Perret, Lalancette, Jergl – R. Pavlík, Lev, Novák – Morong, Štohanzl, K. Lang. Trenér: T. Martinec.

První třetina utkání v Ostravě přinesla jednu branku. A radovali se z ní domácí, kteří potrestali vyloučení Janka. Raskob v početní výhodě pálil do betonů Kiviaha, puk se však odrazil k volnému Kalusovi, který ho poslal do hradecké sítě – 1:0. V 18. minutě mohly Vítkovice zvýšit, ale pěknou přihrávku od Lakatoše nezužitkoval Krenželok, jenž kotouč z blízka neprocedil za finského brankáře.

Sparta vzdává hold: Hokejisté Sparty letos ocenili primárně hasiče. Několik z nich proto pozvali před zápasem přímo na ledovou plochu.
Sparta vzdala hold: Parádní show a více než milion a půl pro vybrané nadace

I do prostřední části lépe vstoupili domácí borci. Na konci 26. minuty Koch poslal kotouč na Muellera, který číhal u tyčky, ten ještě vylepšil pozici pro Bukartse – 2:0. Východočeši dokázali rychle zareagovat, když první branku v sezoně střelou mezi betony zaznamenal obránce Kalina – 2:1. Vítkovice zkusily trenérskou výzvu pro postavení útočícího hráče v brankovišti, ale neuspěly. Hradec dostal v samotném závěru druhé dvacetiminutovky puk za Stezku, gól však padl až po siréně, proto nemohl platit.

Mountfield si však spravil chuť ve třetí třetině a nakonec si odvezl všechny body. Necelých sedm minut před koncem hosté projeli do pásma, Eberle nahodil puk na branku a ten skončil v síti – 2:2. Poprvé do vedení se Hradec dostal necelých pět minut před koncem. Eberle sice v pásmu netrefil puk ideálně, ten se však doklouzal na hůl Lva a Stezka se v domácí brance nestihl rychle přemístit – 2:3. Borci ze soutoku Labe a Orlice v samotném závěru přidali ještě dvě branky. Při vítkovické hře bez brankáře se prosadil Cingel – 2:4. Definitivní tečku za zápasem udělal 13 vteřin před závěrečným klaksonem Jergl. Svěřenci trenéra Tomáše Martince tak získali nesmírně cenné tři body po parádním obratu.