V uplynulých dnech řešily dva prvoligové fotbalové kluby velký problém. Českobudějovický Maxim Matvejev a Jevgenij Nazarov z Bohemians 1905 přišli o pracovní víza a museli Českou republiku opustit. Doplatili na to, že česká vláda zastavila kvůli válce na Ukrajině vydávání víz pro ruské občany.

Podobný problém Dukla se Žukovem řešit nemusí. Její klíčový hráč má vyřízené dlouhodobé pracovní vízum, jehož platnost skončí až poslední dubnový den. Finálovou sérii i případnou baráž tak může bez jakýchkoli obav odchytat.

Hodně kontroverzně však působí Žukovova helma. Stále ji zdobí původní vzor ze začátku sezony. Tedy ruská vlajka s velkým státním znakem…

Pod neutrální vlajkou 

Jen pro vysvětlení: Rusové mají v posledních týdnech ve světě kvůli agresi na Ukrajině problémy. Ve většině individuálních i kolektivních sportů nesmějí závodit. Výjimečně dostali šanci nastoupit, ale startovali jen pod neutrální vlajkou.

Je nasnadě, že člověk se těžko vzdá svého rodiště, své vlasti, vzpomínek a obav o své příbuzné. Při posledním utkání se Vsetínem ale byla v hledišti jihlavského zimního stadionu celá řada ukrajinských diváků, které přivedli odreagovat se od své složité životní situace solidární jihlavští (nejen) hostitelé.

Jak jim asi muselo být při pohledu na helmu gólmana Dukly?