Vystaveny byly rovněž některé artefakty z původního stadionu, které budou uloženy v depozitu a následně umístěny v budoucí Síni slávy Dukly.

Přítomní při slavnostním zahájení vyjadřovali přesvědčení, že nová stavba přinese Jihlavě jenom pozitiva. „Je to jedna z investic, které z Jihlavy pomohou udělat plnohodnotné krajské město. A posléze věřím že i krajskou metropoli,“ pronesl Petr Ryška, primátor města.

Pár slov přidal i přítomný předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil: „Jsem rád za toto odvážné rozhodnutí všech, kteří jsou na stavbě zainteresováni. Je totiž potřeba pečovat o všechno co je symbolem Jihlavy, Vysočiny i celé České republiky. A to Dukla Jihlava určitě je. Již se těším na návštěvu nové arény.“

Jágr, Plekanec, Bow, Dotchin, Frolík, Klepiš. 220 let, 4110 zápasů v NHL ...
Jágr, Frolík a spol. Kladno po letech složí kompletní lajnu z NHL, je jí 220 let

Na stavbu Horácké multifunkční arény přispívá kromě města a Národní sportovní agentury také Kraj Vysočina. „Vysočina už jednu světově známou stavbu má. Tou je Vysočina Aréna v Novém Městě na Moravě. A já věřím, že takovou se časem stane i Horácká multifunkční aréna v Jihlavě,“ popřál budoucí stavbě do vínku hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Zdroj: Deník/Karel Líbal

Podle harmonogramu prací by měla nová aréna stát za šestadvacet měsíců. Rozpočet akce je jedna miliarda a devět set devět milionů korun.