Do vedení dostal domácí Cienciala, ale brzy nato po sedmi vteřinách Radil využil přesilovou hru. I Slezané mohli odpovědět v početní výhodě. Na trestnou lavici postupně usedli Radil, Paulovič a Zohorna, Pardubice se ale dvě minuty ve třech ubránily.

Vyloučení a přesilovky hrály důležitou roli i nadále, problémy s disciplínou měli zejména hosté, Třinec toho ale nedokázal využít. Při vyloučení Davida Musila trefil Hudáček jen tyč, branková konstrukce poté Willovi pomohla i při Romanově střele ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě.

Zdroj: David Hekele

Při Hudáčkově trestu poslal puk do tyčky Košťálek, o pár sekund později už ale Kacetla překonal Kaut a posunul Dynamo do vedení. Východočeši pokračovali v aktivní hře, vytvořili si převahu a Vondráček prostřelil Kacetla potřetí.

Oceláři vstoupili do třetí třetiny s viditelnou snahou duel zdramatizovat a ve 43. minutě se jim to podařilo, když se prosadil důrazný Voženílek. Poté dostal čtyřminutový trest Radil a domácí svírali Pardubice v obranném pásmu, výborného Willa ale potřetí nepřekonali.

Hlasy trenérů po utkání:

Zdeněk Moták (Třinec): "Utkání rozhodly přesilové hry a oslabení. My jsme hráli přesilové hry v dostatečné míře, v dostatečném počtu, bohužel jsme nebyli schopni ani v přesilové hře pět na tři skórovat. Z toho pak rezultovalo celkové skóre. Kdybychom byli úspěšní v přesilových hrách, zápas mohl vypadat úplně jinak. Nebereme dneska bod, ale připravíme se na další zápasy."

Marek Zadina (Pardubice): "Odehráli jsme výborné utkání. Měli jsme výborné přesilovky i oslabení, zvládli jsme těžký a psychicky náročný zápas. Chtěli jsme uhrát jeden zápas, to se nám povedlo. Je to 2:2 a jedeme domů. Těšíme se na naše skvělé lidi, skvělé diváky. Série je otevřená a myslím si, že to bude ještě skvělý hokej."

Oceláři Třinec – Dynamo Pardubice 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 6. Cienciala (L. Hudáček), 43. Voženílek (Nestrašil, Smith) – 8. Radil (Hyka, Kaut), 34. Kaut (Radil, Košťálek), 36. Vondráček (Poulíček), 59. A. Musil (D. Musil), 59. Poulíček (Sedlák), 60. Kaut (Zohorna, Paulovič). Rozhodčí: Jeřábek, Stano – Lhotský, Zíka. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Třinec: Kacetl – Mar. Adámek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, Šenkeřík – Hrehorčák, Čacho, Dravecký – Nestrašil, Helewka, Voženílek – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Kurovský, Vrána, M. Roman – M. Růžička. Trenéři: Moták a Országh.

Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála, M. Houdek – Hyka, Sedlák, Pánik – Radil, Zohorna, R. Kousal – Kaut, A. Musil, Paulovič – Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenéři: Zadina, Černohous a Sýkora.