„Je to možné, to jsem ani nevěděl. Na tohle se fakt nedívám. Budu rád, když půjdeme tabulkou nahoru. Ne když prohráváme zápasy," mávl rukou nad statistickými údaji Okál, pro něhož to byla třetí trefa v sezoně.

Co říkáte na výkony brankáře Willa?
Je to dobrý gólman. Jde vidět, že ho v Americe něco naučili. To, co jsem viděl já, když jsem já působil v Kanadě. Tam umí s hráči pracovat.

Cítili jste, že jste byli vyrovnaným soupeřem a měli na víc než na porážku 2:3?
Byli jsme, ale dopadlo to takhle. Tlačili jsme se, bohužel to tam nespadlo. Hráli jsme s nimi výborně a nemáme se za co stydět. Bodík jsme si dnes zasloužili, ale bohužel.

V čem je jejich devíza?
Jsou silní v osobních soubojích, mají velké hráče, špatně se odstavují od puku. Nehráli jsme špatně, na to, že Liberec je tam, kde je a hraje fakt výborně.

Jediným rozdílem byla disciplína?
Asi ano. Bylo to zbytečné. Musíme si na to dávat bacha. I já jsem byl vyloučený. Co na to říct? Tohle musíme zlepšit a být méně vylučovaní.

Zato vy jste hráli všechny tři přesilovky až v poslední třetině. Bylo to tím, že nefaulovali?
Oni výborně bruslí, jsou silní v osobních soubojích, proto moc faulů nedělají. Ke konci jsme se do nich tlačili a aspoň jednu jsme využili.

Jdete herně nahoru?
Doufám, že ano a snad to jde i vidět, že se chceme vykopat z příček, kde se nyní nacházíme. Chceme ukázat, že patříme výš.

Vyplynul váš faul za sekání deset minut před koncem z frustrace?
To ne. Věděl jsem, že bych ho neměl, nestíhal jsem ho, tak jsem zatáhl za brzdu, aby to bylo ještě v mezích.

Předtím jste tam byl faulovaný. Neměl jste pocit křivdy?
To vůbec ne. Už mě trenéři drží na uzdě.

Třetí a vítězný gól jste inkasovali po sporné situaci na brankovišti. Jak jste celou situaci viděl?
Stál tam na hranici brankoviště jeden hráč a bojoval tam o puk. Najednou nám sedl na Kašu (Kašíka). Rozhodčí rozhodl, gól byl uznán. S tím nic neuděláme.