Omsk dělí jedna porážka od vyřazení v osmifinále

Moskva - Klubová sezona může pro české útočné hvězdy Jágra, Červenku a obránce Škoulu skončit nečekaně brzy už v pátek.

2.3.2011

Útočník Omsku Jaromír Jágr.Foto: ČTK

Favorizovaní hokejisté Omsku jsou v osmifinále Kontinentální ligy na pokraji vyřazení. Vítěz základní části ve středu podlehl 1:4 Nižněkamsku, za který ve druhém utkání za sebou skóroval Pavel Brendl, a v sérii prohrává 2:3. Klubová sezona může pro české útočné hvězdy Jaromíra Jágra, Romana Červenku a obránce Martina Škoulu skončit nečekaně brzy už v pátek.

Jágr pomohl Omsku v předchozím zápase dvěma asistencemi vyrovnat stav série, ale tentokrát vyšel bodově naprázdno stejně jako v úvodních třech utkáních play off. Neprosadil se ani nejproduktivnější hráč Avangardu v základní části Červenka.

Nižněkamsk, jenž nasbíral ve Východní konferenci o 43 bodů méně než Omsk, šel do vedení už ve 3. minutě. V přesilové hře otevřel skóre Igor Polygalov. Na jeho trefu odpověděl až v 29. minutě Alexej Kaljužnyj, pak už dávali branky jen hosté. Vítězný gól si připsal v 39. minutě v početní výhodě Renat Mamašev. V úvodu poslední třetiny se prosadil i Brendl, jenž úvodní tři zápasy play off vynechal, v následných dvou utkáních vždy skóroval. Výhru Nižněkamsku pojistil minutu a půl před koncem při power play Omsku gólem do prázdné branky Jevgenij Lapenkov.

V úvodu poslední třetiny se prosadil i Brendl, jenž úvodní tři zápasy play off vynechal, v následných dvou utkáních vždy skóroval. „Dneska dal jeden gól do vlastní branky, pak se trefil i do jejich, takže se zlepšuje,“ žertoval na adresu českého útočníka trenér Vladimir Krikunov. Omsk totiž vyrovnal, když se Brendl snažil zachytit přihrávku z pravé strany a dojíždějící Kaljužnyj mu plácl do hokejky a skóroval.

Výhru Nižněkamsku pojistil minutu a půl před koncem při power play Omsku gólem do prázdné branky Jevgenij Lapenkov. „Hráli jsme dobře ve druhé třetině, ale to nestačí. Na začátku zápasu jsme zaspali a v těchto zápasech ten, kdo dá první gól, pak hraje lépe. Těžko jsme se prosazovali proti jejich obraně. Musíme být pozornější. Byla to pro nás těžká porážka, příště musíme vyhrát,“ uvedl kouč Omsku Raimo Summanen.

Postupu do čtvrtfinále se přiblížil další z favoritů Magnitogorsk, který i díky brance Tomáše Rolinka porazil Chanty Mansijsk 4:3 v prodloužení. Kapitán úřadujících mistrů světa poslal svým prvním gólem v play off domácí tým v 2. minutě do vedení, které Metallurg zvýšil až na 3:0. Ligový nováček však dokázal do 38. minuty vyrovnat. Rozhodnutí přinesl v 67. minutě zásah Gleba Klimenka.

Východní konference – 5. zápasy

Omsk – Nižněkamsk 1:4 (za hosty Brendl 1+0), stav série 2:3, Magnitogorsk – Chanty Mansijsk 4:3 v prodl. (za domácí Rolinek 1+0), stav série 3:2.