Asi nikdo nečekal, že by byla série lídra KHL po základní části Ufy a šestnáctého Omsku, jednoznačná. Omsk se sice protlačil do play off šťastně až na poslední chvíli, rozhodně však měl před sezonou větší ambice.

Na druhou stranu však asi nebylo mnoho těch, kdo tipovali, že celou sezonu mátožný tým Jaromíra Jágra povede po třech zápasech 2:1, navíc že všechna utkání rozhodne až nastavení, případně samostatné nájezdy.

Nejinak tomu totiž bylo ve středu v Omsku, kam se celé série za stavu 1:1 na zápasy přesunula z Ufy. Avantgard dokázal vydřít druhý bod v sérii výhrou 3:2 v prodloužení.

A ústřední postavou opět nebyl nikdo jiný než forvard Omsku Jakub Klepiš. Poslední bitvu na ledě soupeře rozhodl za bezbrankového stavu v samostatných nájezdech, ve středu se trefil již v prodloužení. Díky tomu dělí Omsk od postupu do čtvrtfinále jediná výhra.

Vidět byl i další Čech, Jaromír Jágr. Právě slavná šedesát osmička srovnala v 56. minutě stav duelu na 1:1 a poprvé tak rozjásala více jak deset tisíc diváků v Omsk Aréně. Na jeho trefu navíc za dalších šestapadesát vteřin navázal Alexandr Popov a domácí poprvé vedli.

Když už ale na stadionu propukaly oslavy, zmrazil náladu pouhých osm vteřin před závěrečnou sirénou hostující Vitalij Proškin.

Jenže akcie domácího Omsku opět zachránil Klepiš. Čtyřiadvacetiletému útočníkovi navíc na rozhodující trefu přihrál Jágr. V brance Avantgardu se neobjevil Adam Svoboda, přednost dostal podruhé v play off Alexandr Fomičev.