Ve vyrovnané defenzivně laděné sérii zatím pokaždé rozhodoval jediný gól a bylo tomu tak i dnes v Moskvě, kde navíc poprvé došlo na prodloužení.
   
Omsk prohrával po brance Černova už od šesté minuty, vyrovnání se dočkal v polovině zápasu díky Popovovi. V 9. minutě prodloužení pak po akci českého útočníka Romana Červenky získal puk Pěrežogin a rozhodl.
   
"Momentálně jsme malý krůček od vítězství, ale poslední krok je nejtěžší a ještě není nic hotové," řekl ČTK Červenka po zápase, který charakterizoval jako "těžký a urputný". Jako zatím všechny finálové duely s Dynamem. "Vždy rozhodne jediná malinká chyba a jediný gól," uvedl nejproduktivnější hráč play off a dodal, že tím víc ho těší, že důležité góly dává právě jeho útok. Hráči Avangardu by rádi rozhodli už v sobotu před domácím publikem.
   
Útočník Dynama Marek Kvapil litoval promarněné příležitosti domácího týmu. "Rozhodla asi první třetina, že jsme nedali více gólů. Měli jsme šance, byla už prázdná brána, ale druhý gól jsme nedali. A to jsme gól mohli dát i z přesilovky pět na tři v druhé třetině. Bohužel, s jedním gólem se nevyhrává," prohlásil. Věří, že Dynamo ještě může sérii otočit. "Jestli v Omsku vyhrajeme, tak už se může stát cokoliv," dodal.

Finále play off Kontinentální hokejové ligy - 4. zápas

Dynamo Moskva - Omsk 1:2 po prodl., stav série: 1:3.