Po návratu z Caroliny bude Nečas větší tahoun týmu. „Určitě mám tuhle roli rád. Uvidíme, jak to půjde po pár zápasech,“ hlásí osmnáctiletý útočník, který si letos připsal jeden start v NHL proti Edmontonu.

V minulé sezoně nastupoval po boku Martina Erata a Marka Kvapila. Nyní na něj čeká opět elitní útok. „Počítáme s ním do centra první lajny k Martinu Zaťovičovi a Martinu Eratovi. Dostane tady prostor. Je to pracovitý hráč. Věřím, že rozvine talent a příští rok bude platná posila Caroliny hned od začátku sezony,“ míní asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Martin Nečas.
Kometa je pro mě nejlepší cesta, říká Nečas po návratu z Caroliny

Nečas přiletěl v pondělí. Druhý den si zašel na trénink druholigového Žďáru nad Sázavou, kde s hokejovou kariérou začínal. Od středy už piluje souhru se spoluhráči v Brně. „Znám se se všemi kluky z áčka Žďáru. Byl jsem si s nimi chvíli pobruslit. Hraje tam bývalý přítel od mé ségry, s kterým jsem i žil čtyři roky. Bylo skvělé se tam vrátit a vidět kluky. Užil jsem si to a zvykám si zase na širší kluziště. Myslím, že to nebude nějaký problém,“ povídá Nečas, který si v Brně nyní zařizuje i bydlení.

S jeho příchodem nastal přetlak na místě centrů. Kometa jich má nyní pět – Nečas, Hruška, Němec, Čermák a Nahodil. Půjde někdo z kola ven? „Nemyslím si, chceme široký kádr. Potýkáme se i s menšími zraněními. Momentálně máme dvanáct útočníků, kteří půjdou do hry. Uvidíme, jak se ještě vyvine situace s Alexem Malletem, který vynechal trénink. Máme i mladé kluky v Třebíči. Poradíme si s tím,“ sděluje Pokorný.

Hokejista Martin Nečas v dresu zámořského hokejového klubu Carolina Hurricanes, v němž odehrál v NHL jediné utkání.
Nikdo na něj netlačil, říká agent o Nečasově návratu. Možná nastoupí proti Zlínu

Kometa je v tabulce druhá. O bod za Plzní je kvůli její úterní předehrávce. Nyní Brňané narazí na Zlín, desátý a nevyzpytatelný extraligový celek. Po sérii tří porážek přehrál 3:2 po prodloužení doma Liberec. „Zlín hraje aktivně, hodně bruslí. Utkání chceme zvládnout a potvrdit vítězství 2:0 z Mladé Boleslavi,“ dodává Pokorný.

Pravděpodobná sestava Komety proti Zlínu
Brankář: Čiliak
Obránci: Barinka – Štencel, Gulaši – Krejčík, Malec – Bartejs
Útočníci: Zaťovič – Nečas – Erat, Svoboda – Hruška – Vincour, Dočekal – Čermák (C) – Haščák, H. Zohorna – V. Němec – Nahodil
Kometa: 2. místo, 33 bodů / nejproduktivnější hráč: Martin Erat – 20 bodů (6 gólů + 14 asistencí)
Zlín: 10. místo, 22 bodů / nejproduktivnější hráč: David Šťastný – 13 bodů (5 gólů + 8 asistencí)