„Nechci být konkrétní a říkat, co mu je. Není to ale nic vážného. Nechtěl to ještě zhoršovat, ale jeho stav se lepší. Zítra to dopoledne zkusí a uvidíme, jak se bude cítit. Podle toho se rozhodneme," reagoval na nečekanou absenci svého gólmana kouč Rostislav Vlach.

Pravděpodobnější však je, že po dvacetizápasové pauze nasadí Tomáše Štůralu, který právě v Třinci vychytal v září první výhru v sezoně. „Bylo by dobré, kdyby na to navázal," usmál se Vlach.

Štůrala včera trénoval společně s Petrem Zavadilem z druholigového Hodonína. „Doufám, že Tomáš bude připravený. Je to zkušený gólman, který se na to připraví. Nevidím v tom problém," tvrdí i přes dlouhodobou zápasovou absenci Vlach.

Pondělní trénink navíc nedokončil ani kapitán Ondřej Veselý. „Dostal pukem nebo hokejkou do pusy a šel na ošetření. Bude hrát," ujistil Vlach, který plánuje drobné změny v sestavě. Včera ve třetí Vlachově formaci trénoval David Šťastný z Přerova, „nehrající" červený rozlišovák měli Okál s Čechem.

Klíčový leden

Jeho tým nyní čeká dost možná klíčová fáze celé sezony. Do konce roku ševci odehrají ještě čtyři zápasy. Na Štěpána vyzvou Mladou Boleslav, následně pojedou do Chomutova a před Silvestrem hostí Pardubice. „Důležitý je ale vůbec celý leden. Zápasů bude hodně a tam se rozhodne. V únoru už je přestávka a zápasů není tolik. Leden je z našeho pohledu strašně důležitý," vzhlíží k další porci deseti zápasů.

Zatímco v listopadové přestávce Zlín mohutně posiloval, nyní se nesla přestávka v klidovém režimu. „Lépe se nám pracovalo. Od středy jsme trénovali včetně víkendu. Nebyla tam prakticky žádná pauza, připravovali jsme se jednofázově, do programu jsme dvakrát vložili i posilovnu. Zaměřili jsme se na kondici a systémové věci," vyjmenoval Vlach.

Ten se v úterý v přímém souboji střetne se svým bývalým spoluhráčem ze zlaté vsetínské dynastie Jiřím Dopitou, který na třinecké střídačce nahradil trenéra na záskok Marka Malíka. Dopita přitom ještě nedávno působil jako vlastník Olomouce.

„Jeho angažování překvapilo i mě. Pro soupeře je vždy těžší, když přijde nový trenér. Udělali nějaké změny v kádru. Čekáme, že to bude oživení a výkony se budou snažit napravit. Bude to pro nás těžký zápas, stejně jako pro ně, jelikož budou chtít zlomit neúspěšnou sérii. Věřím, že kluci navážou na výkony z předchozích zápasů," věří Vlach v natažení série, kdy Zlín bodoval čtyřikrát v řadě a v tabulce je dvanáctý.