A nadšené bylo nejen publikum. „Je úžasné vidět, jak je hala naplněná, že přišlo tolik lidí. Všichni si to užíváme,“ svěřil se chicagský útočník David Kämpf, jeden ze tří Čechů, kteří vyjeli na led. „Běhal mi mráz po zádech,“ svěřil se jeho parťák a debutant ve slavné soutěži Dominik Kubalík.

Po zápasech ovšem byli usměvavější borci z Philadelphie. Vyhráli 4:3, dvěma góly se blýskl Travis Konecny. Mimochodem: i tenhle mladý Kanaďan má české kořeny. Jeho předci se za velkou louži přistěhovali už před několika generacemi.

Ryšavá hvězda

Nejvíce pohledů ale včera večer směřovalo k jinému muži v dresu Flyers. Ryšavý plnovous Jakuba Voráčka byl v uplynulých dnech všudypřítomný. Už při rozbruslení sklidil forvard s číslem 93 aplaus plnících se tribun. Gól pak sice nedal, přesto ho bylo na ledě plno. Vyzařovala z něj ohnivá touha tenhle výjimečný mač vyhrát.

„Hrát NHL v Praze je pro Jakea splněný sen. Vidíme na něm, jak je šťastný a nabitý emocemi. Hlavně pro něj chceme vyhrát,“ hlásil kapitán Flyers Claude Giroux a podobně mluvili i další borci v oranžovém. A na ledě to fungovalo.

Žádný pouťák

Oba soupeři se rozjížděli pomaleji. Bylo znát, že jde o úplný start sezony a o nepřesnosti v rozehrávce nebyla nouze. Postupně ale hra nabírala na obrátkách a gólových šancí se urodilo habaděj. Letci byli v ofenzivně o něco aktivnější a zaslouženě si odvezli vítězství.

„První zápas v sezoně je vždycky takový zvláštní. Rád bych, aby se hrál otevřený hokej, padlo hodně gólů a lidi si to užili,“ povídal před utkáním Voráček. Jeho přání se nakonec splnilo, rozhodně nešlo jen o nějaký „pouťák“.

Brankáři Carter Hart i Corey Crawford se nenudili a předvedli několik výborných zákroků. Pozadu nezůstaly ani útočné hvězdy jako Claude Giroux, Jonathan Toews či Patrick Kane – ten dal ve třetí třetině gól naděje na 3:4 z pohledu Blackhawks. Jistě, zápas měl i hlušší místa, poutavé hokejové záblesky však převažovaly.

Spokojení fanoušci

Zádrhele? Vlastně žádné. Jisté rozpaky vzbudila jen česká hymna před zápasem, jejíž interpretace se ujal frontman kapely Olympic Petr Janda. Pěvecký projev tuzemského rockového veterána nebyl právě přesvědčivý, atmosféře v aréně to ale neuškodilo.

Pokud šlo o barvu dresů v hledišti, zdálo se, že oranžová z Philadelphie a červená z Chicaga jsou zhruba vyrovnané. Akusticky ovšem byli nepochybně aktivnější fanoušci Flyers. Přitom právě občasné ticho na tribunách bylo jedním z negativ předchozích zastávek NHL v Praze.

„Snad to bude podobné jako na fotbale na Slavii, kde byla atmosféra opravdu skvělá,“ vzpomínal chicagský kapitán Toews na středeční návštěvu Ligy mistrů v Edenu. Takový randál sice v Libni nepanoval, zároveň však nešlo o zklamání.

O dobrou náladu diváků se staral i maskot Flyers Gritty, poněkud strašidelně působící chlupáč. Jeho frenetické fandění pomohlo, pro partu z Philadelphie skončil pražský výlet úspěchem. NHL v Česku nezklamala.