Mejdan hokejistů québeckého klubu Victoriaville Tigres po červnovém zisku Prezidentského poháru ve slavné kanadské soutěži Quebec Major Junior Hockey League se zvrhl. Nicolas Daigle a jeho spoluhráč Massimo Siciliano zatáhli dívku na hotelový pokoj a tam ji sexuálně napadli. Oba mladíci byli zatčeni a tento týden stanuli před soudem. Celý incident si natáčeli a Daigle snímky sdílel, za což je také obviněný.   

Trenér Paul Riley je nařčený ze sexuálního zneužívání fotbalistek.
Sexuální skandál v ženském fotbale. Kouč z americké ligy měl zneužívat hráčky

Klub Tigers zatím hráče nevyřadil z kádru, oba nastoupili v přípravných zápasech. O jejich případném pozastavení činnosti rozhodne vedení QMJHL v nejbližších dnech. „Do 48 hodin bude sděleno rozhodnutí týkající se těchto dvou hráčů,“ oznámili v úterý zástupci soutěže.

„Organizace je v současné době v těsném kontaktu s Quebec Major Junior Hockey League, aby se dozvěděla více podrobností o obvinění a postavení hráčů na okruhu,“ uvedl klub v prohlášení. „Klub Victoriaville Tigers bere tato obvinění velmi vážně a bude v této záležitosti nadále spolupracovat s úřady.“

Hokejový klub Donbass Doněck (ilustrační foto).
Rasismus i na hokeji. Provokatér loupal banán, soupeře drželi. A trest? Výsměch

Populární Québecká liga je jednou ze tří nejprestižnějších juniorských soutěží v Kanadě, ze kterých se rekrutují hráči pro NHL. Soutěž je obrovsky sledovaná. Hráči dostávají kapesné a na zápasy chodí v obleku, jako v NHL. Těší se velkému zájmu fanoušků i médií. Průměrné návštěvy v Québecku a Halifaxu jsou kolem deseti tisíc.       

V QMJHL kdysi zářil legendární Mario Lemieux. Někdejší slavný spoluhráč Jaromíra Jágra z Pittsburghu dodnes drží střelecký rekord soutěže ze své poslední sezony 1983/1984. Lemieux v 70 utkáních nasázel 133 gólů a celkem získal 282 bodů, což je průměr více než 4 body na utkání. Mimochodem – v posledním zápasu základní části potřeboval k překonání ligového rekordu vstřelit pět branek a Lemieux jich dal dokonce šest. V památném utkání navrch přidal šest asistencí.