Kromě domácího celku se v České republice představí také reprezentační týmy USA, Jižní Koreje, Norska, Itálie, Švédska, Japonska a Kanady. Zajímavostí je, že ambasadorem akce je někdejší fenomenální brankář Dominik Hašek.

„Jsme velmi rádi, že se Dominik rozhodl náš projekt podpořit. Celé mistrovství není jen o turnaji, zápasech, ale také o popularizaci para hokeje. Chceme ukázat, že i s handicapem se dá žít a sportovat naplno. A para hokejisté jsou toho nejlepším důkazem. Jsou to bojovníci a to byl ve své kariéře i Dominik Hašek. Společně s Jaromírem Jágrem jsou to beze sporu dvě nejzvučnější jména českého hokeje ve světě a podpora Dominika nás velmi těší,” řekl předseda organizačního týmu mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 Jiří Šindler.

Naposledy se tento šampionát, tehdy ještě ve sledge hokeji, v České republice, také v Ostravě,  konal roku 2009. Čeští sledge hokejisté na něm tehdy skončili na pátém místě. Na následujících dvou mistrovstvích světa pak byli ještě o příčku lepší.