Jak se vlastně zrodil váš přestup do Olomouce?
Zavolal si mě pan Zábranský (majitel Komety Brno pozn. red.) a dal mi na výběr, jestli chci zůstat v Brně a bojovat o místo nebo jít jinam. Jelikož mi po sezoně končí smlouva a bylo by těžké se prosadit do prvních třech lajn, tak bylo pro mě logickým řešením přijmout nabídku z Olomouce.

Jak už jste řekl, v Brně to vypadalo na čtvrtou pětku, ale tady budete lídrem. Je to tedy pro vás určitě i velká výzva, že?
Určitě. V šestadvaceti nebylo nad čím uvažovat.

V Olomouci bude sice menší tlak, ale od vás se budou očekávat pravidelné body. Jak se s tím vypořádáte?
Samozřejmě s tím počítám. Když dostanu prostor, tak bych ho měl využívat.

Vracíte se do známého prostředí. Do jaké míry se změnila kabina ve srovnání se sezonou 2013/2014?
Z kluků neznám tak pět šest lidí. Se všemi jsem se pozdravil. Mám tady tříletou smlouvu, takže se tady nějakou dobu uvidíme.

Stal jste se šestou letní posilou klubu a tři noví hráči přišli právě z Brna.
S Vildou Burianem jsme se smáli, že kromě sezony, co jsem byl v Olomouci, tak jsme se potkali v nějakém týmu. Říkal jsem mu, že to bude první sezona bez něho. Nakonec to dopadlo takhle. Asi jsme si souzeni (smích).

Vaše přítelkyně je z Olomouce. Sehrálo i tohle nějakou roli?
Spíš se vracím zpátky do Frýdku na svůj byt. Nechci tady platit za nájem. Chtěl bych už být doma.

Po postupu do extraligy byl váš přestup do Brna menším zklamáním. Snažilo se vedení HC Olomouc již dříve vás do klubu přivést?
Něco se řešilo vloni i předloni. Pan Fürst mě tady chtěl na hostování, ale v Brně řekli, že ne.

Olomoucký klub má za sebou povedenou sezonu. Jak těžké bude na loňské výsledky navázat?
To se uvidí. Myslím si ale, že tým je dobře doplněný a že by si to mohlo sednout. Měli bychom určitě uvažovat o postupu do play-off.

Údajně jste se měl v Olomouci objevit dříve?
Měl jsem problémy s nohou a čekalo se na výsledky vyšetření. Tím se můj příchod posunul. Teď už tady ale dokončím kondiční přípravu a pak naskočím na led.

Měl jste zdravotní problémy. Jaký je váš stav nyní?
Měl jsem velkou prasklinu ve stehně a na začátku letní přípravy jsem s tím měl problémy. Nemohl jsem trénovat nohy, takže jsem dva týdny posiloval jen ruce. Už se to ale doléčilo a je to v pohodě.

Stihl jste během brněnského angažmá sledovat i Olomouc, jak se etablovala v extralize?
Jo. Nijak jsem na tom nelpěl, ale vždy, když jsem slyšel něco o Olomouci, tak jsem zpozorněl. Hráli výborný hokej a my jsme se s nimi vždycky trápili.

Jak byste porovnal podmínky brněnského a olomouckého klubu?
Brno je určitě velkoklub a zázemí je tam lepší. Já ale v šestadvaceti letech nepotřebuji žádné luxusní podmínky, abych hrál hokej. Zázemí je tady i tak dobré.

Jak budete vzpomínat na dvouleté působení v Brně?
Výborně. První rok byla škoda, že jsme si nesedli s trenérem a moc jsem nehrál. Začal jsem v první lajně a potom jsem se propadal, chvilku jsem hrál i v Třebíči. Loňská sezona byla fajn. Měli jsme výborný začátek, ale pak se nám přestalo dařit. Dopadlo to i na mě, že jsem nedělal body.