„Všichni to máme jako velkou motivaci. Je to otevřené, každý na to myslí a bude chtít předvést co nejlepší výkony,“ hlásí za všechny kolegy obránce Vojtěch Mozík.

Jandačův výběr včera dopoledne ještě potrénoval v Praze, pak vyrazil do švédského Örebro. Tam se národní tým utká dnes od 18 hodin s domácími úřadujícími mistry světa. Následovat bude přesun do Helsinek, kde se Češi utkají v pátek netradičně se Švýcarskem a v neděli s ruskou sbornou.

Právě kvůli přípravě na olympijské hry se nejbližších dvou turnajů Euro Hockey Tour zúčastní také Švýcaři a Kanaďané.

„Je to zpestření. Zejména pak zápas se Švýcary, se kterými jsme naposledy prohráli na mistrovství světa. Pachuť v sobě cítím pořád,“ uvedl Jandač. Češi se v Pchjongčchangu v základní skupině utkají právě se Švýcary i s Kanadou.

Dvě změny v sestavě

Vinou zranění musel Jandač v původní nominaci na Karjalu udělat dvě změny. Místo třineckého obránce Vladimíra Rotha byl povolán Jakub Krejčík z Komety Brno, útočníka Robina Hanzla z Nižněkamsku nahradil plzeňský Tomáš Mertl. Celkem je v kádru dvanáct hráčů z KHL, jedenáct z extraligy a po jednom z Finska a ze Švýcarska.

„Nechtěl bych říkat, s kým počítám a s kým ne. Může se stát hrozně moc věcí. Přijde zranění a všechno je úplně jinak. Všichni kluci mají šanci na olympiádu a je na nich, jak o ni zabojují,“ ohlásil kouč Jandač.

Kapitánem bude na Karjale Jakub Nakládal, asistenty Jan Kovář a Jakub Klepiš. „Mají toho v národním týmu odehráno nejvíc, dobře znám jejich charakter, proto byla moje volba logická,“ uzavřel Jandač.