„Jak už jsem avizoval v pátek, potřebujeme udělat vše pro to, aby mužstvo začalo opět vyhrávat a aby se na ledě dělo to, co jsme proklamovali. Bohužel pátá porážka v řadě nebyla důkazem toho, že by se něco změnilo, takže vedení klubu bylo nuceno sáhnout k odvolání trenérů. I tak tímto děkuji Mojmíru Trličíkovi, Darku Stránskému a Ladislavu Svozilovi za odvedenou práci. Noví trenéři extraligového mužstva HC Vítkovice Ridera budou po doladění některých věcí představeni v průběhu pondělka,“ řekl pro klubový web sportovní ředitel klubu Roman Šimíček.

HC Vítkovice Ridera – HC Olomouc 1:2 v prodloužení, přípravný zápas v Ostravě, 10. září 2020. Zprava trenéři domácích Mojmír Trličík, Ladislav Svozil a Darek Stránský.
Další porážka! Vítkovice padly i v Olomouci. Vydrží trenéři?

Mojmír Trličík skončil na střídačce prakticky přesně po roce, kdy nahradil odvolaného Jakuba Petra. Spolu s Ladislavem Svozilem a Rostislavem Kleslou nakonec dotáhli tým k záchraně v extralize, v létě mužstvo výrazně posílilo o hráče jako jsou obránce Roman Polák, či útočníci Lukáš Krenželok a Zbyněk Irgl.

Vítkovicím se sice povedl úvod ročníku, vyhrály třeba na ledě Komety Brno či Mladé Boleslavi, osudnou se trenérskému triu ale stala série pěti porážek, během níž Ostravané získali jediný bod. Aktuálně je Ridera s devatenácti body devátá, má však odehráno jen šestnáct utkání, méně než většina soupeřů.