Královskou podívanou připravily divákům ve Washingtonu dvě velké hvězdy, dva rivalové.

Na straně domácích Alexander Ovečkin, proti němu kapitán Tučňáků Sidney Crosby.

V pondělí večer oba dokázali, proč se o nich mluví jako o nejlepších hráčích světa. Oba vstřelili hattrick, slavit navíc výhru mohl jen domácí útočník.

Washington vyhrál 4:3 a v sérii se utrhl již do vedení 2:0. Souboj bude nyní pokračovat v pittsburghské Mellon Areně.

„Všechno to vyvolala média,“ připomněl zmiňovanou rivalitu mezi oběma hvězdami obránce Capitals Mike Green. „Je to bitva dvou nejlepších hokejistů, kteří se dnes parádně starali o své týmy. My měli štěstí, že Alex hrál dnes na vrcholu.“

Hosté přitom dvakrát vedli. Nejprve kanadský hráč otevřel skóre utkání švihem v 7. minutě, poté po Ovečkinově srovnání přidal druhý gól za Varlamova záda v polovině střetnutí. Jenže na tuto ránu zareagoval ještě ve druhé třetině David Steckel.

Do třetí dvacetiminutovky se tak šlo za vyrovnaného stavu, který ale zlomil na konci 53. minuty svým druhým gólem Ovečkin. A když ten samý hráč rozjásal naplněné tribuny za tři minuty potřetí, na led začaly létat kšiltovky.

„Pro fanoušky je dobré, když můžou vidět hrát skvělé hráče a skvělé týmy proti sobě,“ soudil pro server nhl.com Ovečkin, jenž v zápase vyslal na Fleuryho hned dvanáct střeleckých pokusů. „Jsou to zajímavé duely. Je neuvěřitelné, když hrajete proti takovým hráčům a zvítězíte.“

Hattricku se ale dočkal i Crosby, když v poslední minutě využil souhry s útočnými parťáky Malkinem a Sýkorou. Srovnat už ale hosté nestihli a zpátky do Pittsburghu si vezou dvě porážky.

„Jsem si jistý, že lidé, co se dívali, se museli bavit,“ poznamenal Crosby. Na jeho střet s Ovečkinem v play off se čekalo od roku 2005, kdy se oba začali v NHL potkávat.

„Když si vypipláte takové hvězdy, oni pak hrají proti sobě, a navíc i hrají jako hvězdy, je to krása,“ rozplýval se kouč domácích Bruce Boudreau. „Není příliš mnoho lidí, kteří by zvládli to, co tihle dva dnes.“

Východní konference

Washington - Pittsburgh 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky:
23., 53. a 56. Ovečkin, 36. Steckel - 7., 31. a 60. Crosby (na třetí Sýkora). Střely: 33:36. Stav série: 2:0.