„Chci překonat další rekordy," usmíval se čtyřiačtyřicetiletý veterán, který byl vyhlášen největší hvězdou uplynulého týdne.

Pokud jde o milníky, kterých může za nějaký čas dosáhnout, tak má Jágr na výběr. Stačí vydržet v NHL bez většího zranění ještě nějaké dvě sezony a bude atakovat rekord v počtu odehraných zápasů. Teoreticky by mohl dohnat i Gor- dieho Howa coby druhého nejlepšího střelce. Jágrovi sice bude táhnout na padesát, už mnohokrát ale dokázal, že u něj není nic nemožné. Jen Wayne Gretzky je prostě nedostižný…

Také čtěte: Prospal o Jágrovi: Je svůj, ale takový hokejista se u nás už nenarodí

Hráči nebudou mít Jágrovu životnost

A české číslo 68? Může Jágra někdo dohnat a předehnat? „Nevím, zda ho může ohrozit někdo v současné NHL. Když to ale vezmu z pohledu českých hokejistů, tak aniž bych chtěl shazovat jakéhokoliv českého hráče, jsem si jistý tím, že za mého života se to nestane," myslí si trenér Marian Jelínek.

Podobně to vidí i bývalý útočník Martin Ručinský: „S tím, jakým směrem se momentálně NHL vyvíjí, tak hráči asi nebudou mít tak dlouhou životnost, jakou má třeba Jarda."

Vážně se nenajde nikdo, kdo by vyzval Jágrovy rekordy na souboj? Dřív nebo později přece padne každá meta… Je ale fakt, že hned tak k tomu nedojde.

Asistence, po které se Jágr osamostatnil na 2. místě v historické tabulce kanadského bodování NHL:

| Video: Youtube

Nepřehlédněte: Hrát do padesáti? Smáli se mi, říká hrdina Jágr. V NHL pořád válí

Vydrží McDavid dalších 25 let?

Druhý nejproduktivnější aktivní hráč NHL je vousáč Joe Thornton veterán ze San Jose ztrácí na slavného Čecha přes 500 bodů. I další borci v pořadí, jako jsou Jarome Iginla, Marián Hossa a Patrick Marleau, už jsou na sklonku kariér.

Co střední generace hráčů? Sidney Crosby je za Jágrem o víc než 900 bodů pozadu, je mu 29 let a hraje svou dvanáctou sezonu. Jistě, o hodně zápasů přišel vinou opakovaných otřesů mozku, ale i tak by českou legendu zřejmě neproháněl. Alexandra Ovečkina dělí deset bodů od magické tisícovky, oproti Jágrovi ho ale handicapuje nízký počet asistencí. Dvě nejzářivější hvězdy současné NHL tak zřejmě nemají šanci.

A pak jsou tu nejmladší talenty. Co třeba takový Connor McDavid, který v pouhých devatenácti letech zatím vládne letošní sezoně? Kdyby sbíral body i nadále současným tempem, na konci sezony by jich měl 94. Dohromady s minulou sezonou, která byla jeho premiérová, by měl McDavid 142 bodů, zatímco Jágr ve svých prvních dvou letech zaznamenal 136 bodů.

Kanaďanovi tak stačí „maličkost" dál se zlepšovat a vydržet dalších 25 sezon… Navíc hokej ze začátku 90. let byl z dnešního pohledu až romanticky ofenzivní, tolik gólů už padat nebude.

Čtěte také: Messier: Jágr zaslouží uznání, chci být u toho, až mě překoná