Sedmadvacátého dubna ve tři hodiny odpoledne proti Japonsku načnou čeští parahokejisté svoji cestu mistrovstvím světa. Tréninky na vrcholnou akci ale pochopitelně už dávno probíhají. Koncem března zapojila parahokejová reprezentace do své přípravy i speciální tréninkové jednotky v posilovně.

„Nejcennější pro nás v tuto chvíli je hlavně příprava na ledě, tohle je ale skvělé seznámení pro kluky s jinou formou posilování, podpora pro kondici a v budoucnu budeme chtít hlavně v letní přípravě tohle zařadit,“ pochvaloval si tréninky pro oficiální web mistrovství světa reprezentační trenér Jiří Bříza.

Zdroj: Youtube

A kouč Johan Pavlík, pod jehož vedením sportovci v posilovně makali, dodal: „Vytvořili jsme speciální trénink, který byl vhodný jak pro sedící, tak stojící hráče. Využili jsme švihadla i veslovací trenažéry a musím říct, že jde vidět, že kluci si nic neodpustí. Jeli naplno. Ta dlouhodobější příprava je na nich znát. Po fyzické stránce jsou na tom hodně dobře.“

Na ledě si potom s parahokejisty zatrénovali i třeba bývalí hokejoví reprezentanti David Moravec, olympijský vítěz z Nagana, Martin Prusek a Rostislav Klesla. „Ti kluci mají neuvěřitelnou rychlost. To je fakt šílené, co oni rukama dokážou,“ nestačil se divit poslední jmenovaný. „Musím říct, že jsem se s para hokejem setkal poprvé a byl jsem překvapený, jak dynamicky kluci hrajou,“ doplnil.   

"Doufám, že českou reprezentaci přijde podpořit hodně fanoušků. Snad to klukům na domácí půdě cinkne," přeje si David Moravec.