Už před prvním utkáním na švédských hrách se o české reprezentaci hodně mluvilo. Od dob bratrů Šťastných totiž poprvé nastoupila v jedné formaci kompletní bratrská trojice. Druhou lajnu tvořil trojlístek Zohornů. Radim, Tomáš a Hynek ale nezískali do statistik ani bod. A to ani přesto, že nejmladší Radim jel dokonce trestné střílení.

Utkání přitom začala Česká republika velmi špatně. Už ve třetí minutě totiž Švédsko využilo přesilovou hru, z levého kruhu se trefil naprosto přesně Emil Bemström. Češi se z toho ale rychle oklepali a srovnali hru. Druhé oslabení ubránili, jenže stejně si počítali i domácí Švédi. První třetina tak skončila 1:0 pro Tre Kronor. 

Tento výsledek vydržel až do 28. minuty. Z velice podobného místa jako Bemström se totiž trefil také v přesilové hře liberecký Marek Kvapil, který tak potvrdil, proč je suverénním králem v bodování Tipsport extraligy. Češi navíc ve 37. minutě znovu potrestali švédskou nedisciplinovanost. U levé tyče zůstal nepohlídán Jan Kovář a svým prvním gólem v zápase otočil průběh na 2:1 pro českou reprezentaci.

Seveřané si nevěděli rady s aktivní hrou svěřenců Miloše Říhy. Ti navíc ve 47. minutě odskočili do dvoubrankového vedení. Jan Kovář dorazil střelu svého parťáka Milana Gulaše a uklidnil český výběr. Hattrick byl dokonán v čase 50:59. V tu chvíli hrál národní tým další přesilovku, dokonce pětiminutovou. Lindqvist totiž nepěkně sestřelil Tomáše Filippiho a poslal jej rovnou do kabiny.

 Švédi zkusili hru bez brankáře. Jan Kovář sahal po čtvrtém gólu v jediném zápase, ale proti stála levá tyč. Tak přidal alespoň asistenci na gól Jiřího Sekáče. Ten završil populárního "bůra" do švédské sítě, což se povedlo Čechům naposledy v dubnu roku 2017. Poslední slovo sice měli hráči třech korunek, konkrétně Jonathan Davidsson, ale to národní výběr moc mrzet nemuselo. Do Beijer hockey games totiž vstoupil výbornou výhrou 5:2 nad úřadujícími mistry světa.