„Doufáme, že vláda nám už brzy povolí zase hrát,“ zmínil Jan Peterek, sportovní ředitel Třince. Z ankety Deníku vyplynulo, že trénují všechny kluby, ale ne všichni hráči nazouvají brusle. 

Olomouc, Zlín, Brno, České Budějovice, Liberec a Litvínov se připravují na suchu.

„Pokud nejsou na ledě, je to velká komplikace,“ řekl kondiční kouč Martin Iterský. „Ten pohyb, který je při hokeji, jen těžko nahradíte. Jde o svaly, hráči ztrácí cit, budou pak náchylnější na zranění,“ dodal expert, jenž pracuje pro reprezentaci.

InfografikaZdroj: DeníkAle zpátky k již zmíněným Ocelářům. Poslední šampion tuzemské scény (ze sezony 2018/2019) vyráží za tréninkem do Těšína.

Nicméně abyste nebyli uvedeni v mýlku, řeč je o polském Těšínu. „Ten komfort není takový jako na českých stadionech, ale v rámci možností jsme rádi i za to. Oceňujeme, že nám vyšli vstříc,“ řekl Peterek.

„Hráči se na stadion dopravují osobními auty individuálně a výstroj se po každém tréninku musí odvážet,“ dodal manažer.

Zlobí se i reprezentační kouč

Pro azyl v Polsku se rozhodly i „sousední“ Vítkovice. „Je to nevyhnutelné řešení. V situaci, kdy ostatní trénují na ledě, si my nemůžeme dovolit zůstat tak dlouho pozadu,“ vysvětlil Roman Šimíček, sportovní ředitel klubu.

Do ciziny jezdí také Karlovy Vary (do Německa - ale neprozradí, na jaký stadion), Pardubice jsou teď už na druhém soustředění v Polsku.

Hodně se také mluví o variantě pod širým nebem – tu praktikuje hned čtveřice elitních klubů. Po Spartě začaly v Dobříši kroužit i Hradec, Plzeň a Mladá Boleslav.

„Hokej je u nás nesmyslně paralyzován,“ ulevil si reprezentační kouč Filip Pešán. Pochopí někdo, že zápasy (bez diváků) nejsou větší zlo než samotné tréninky?

Tréninky ano, ale ne vevnitř

Profesionální sportovci mohou podle platného nařízení trénovat. V případě hokejistů je to však problém, protože málokde najdete led mimo uzavřenou halu. Hrát zápasy je zapovězeno, povoleny (a speciálně schvalovány) jsou jen akce mezinárodního významu.