Tomášek znamenal pro Olomouc po celý zápas největší nebezpečí. Skvělý výkon podtrhl dvěma brankami.

"Životní zápas to ale nebyl. Podle statistik se to tak může zdát, ale už jsem asi odehrál i lepší utkání. Důležité je, že máme dva body do tabulky," řekl Tomášek po utkání, ve kterém si několikrát vysloužil pochvalné ovace diváků. "Je to příjemné, ale nedělám z toho vědu. Jede se dál," uvedl skromně.

První branku zápasu vstřelil v 10. minutě po parádním průniku, kdy se kličkou zbavil obránce a zavěsil přesně pod horní tyč. "Už se mi to párkrát povedlo v předchozích zápasech, že jsem takhle zavezl kotouč do pásma. Viděl jsem prostor a vyšlo to. Hlavně, že jsem tentokrát dokázal zakončit," pochvaloval si Tomášek, který na východ Čech přišel před sezonou po působení v kanadské juniorské soutěži OHL.

Na třetím útoku Pardubic se výrazně projevuje důvěra trenérů. Jejich výkony rostou s každým zápasem a momentálně táhnou hru Dynama. "Poslední dobou jsme dostávali hodně prostoru, máme formu a věříme si. Ta první branka nám dodala ještě víc sebevědomí a hrálo se nám lépe," uvedl mladý útočník.

Tomášek počítá s tím, že si v příštích zápasech budou soupeři na jejich útok dávat mnohem větší pozor a bude náročnější se prosazovat. "To je běžně. Když se začne dařit, tak se soupeři na ty hráče zaměřují. Ale vůbec se toho nebojím. Když budeme dobře bruslit, tak se určitě prosadíme," ubezpečoval.

Pardubice pravidelně střídají výhry a porážky. K posunu do horního patra tabulky by potřebovaly uhrát delší sérii vítězství. Doposud vyhrály nejvíce dvě utkání za sebou. "Musíme udržet výkonnost a najet na nějakou sérii. Vyhráli jsme ve Vítkovicích a teď, zase jsme se rozjeli, tak snad to udržíme," doufá Tomášek.