Pardubičtí hokejisté mají v nohách i rukách dva týdny přípravy. Polykání tréninkových dávek si nechali na domovské prostředí.

„Jeli jsme podle plánu, který jsme pochopitelně vypracovali před začátkem přípravy. Využíváme veškerých sportoviště, která jsou v rámci města Pardubic dostupná. Takže jsme měli k dispozici venkovní posilovnu, vnitřní haly a tělocvičny. Možnosti jsou tady široké, za což jsme rádi,“ kvituje jeden z asistentů Aleš Krátoška. 

Vizualizace projektu multifunkční arény pro HC Dynamo Petra Dědka v Pardubicích
Multifunkční hala v Pardubicích? Dědek se nevzdává, v cestě stojí územní plán

Není to jediná věc, se kterou panuje v trenérském štábu třetího týmu loňské sezony spokojenost. „Kluci to vzali za správný konec. Tréninky jsou logicky postavené na tom, aby hráče připravili na sezonu co nejlépe. Dávky zvládají velmi dobře,“ pochvaluje si morálku na trénincích.

Využít všechny možnosti

„Pohoda“ ale končí, neboť se Dynamo přesouvá na hory. Konkrétně pod tu Čertovu. A jednu z běžeckých tratí by mohli trenéři vytyčit k Mumlavskému vodopádu. Pardubičtí hokejisté, vítejte v Harrachově. Jestlipak hráči tuší, co je tam čeká?

„To bych úplně nerad prozrazoval (směje se). Nicméně, každé soustředění má nějaký svůj účel. No aby ho splnilo, tak ty dávky jsou pro hráče upravené právě k němu. Obzvlášť, když je na horách. Opravdu chceme využít veškerých možností, které budeme v Harrachově a okolí mít. Zkrátka, aby toho kluci vstřebali co nejvíce,“ hovoří trochu tajemně.

Dominik Hašek
Hašek navštívil Charkov. Chci, aby děti mohly znovu hrát hokej, vzkázal

Horské soustředění vždy otvírá prostor, kde se dá nejlépe nahnat fyzická kondice. Proto se jedná o nejsložitější část přípravy. „Jak pro koho, ale tím, že se jedná o horské soustředění, tak se to nabízí (úsměv). Teď vážněji. V podobných podmínkách mají soustředění velkou kvalitu.“

Pro Pardubáka, který urazí trasu do Harrachova, tedy nějakých sto kilometrů, se jedná o úplně jiný svět. „Pardubice jsou krásné město. Rovinaté, žádný kopec, takže jsem velmi spokojen,“ říká Krátoška, který na konto města ještě dodává: „Město historicky patří k hokeji. Hokej historicky patří k městu. Je tady velikánská tradice, což je skvělé.“

Úspěšná spolupráce 

Aleš Krátoška se vrací ke spolupráci s Václavem Varaďou a Markem Zadinou ze Třince. Podílel se na mistrovském titulu. „Po roční pauze se na spolupráci moc těším. I díky tomu, že pardubický klub má obrovskou tradici, bohatou historii a ty nejvyšší ambice. Myslím si, že jsme všichni tři rádi, že tady můžeme pracovat.“

Václav Varaďa se stává novým trenérem HC Dynama Pardubice
Pardubice převzal Buldok Varaďa. V každém utkání chci vítězit, avizuje

Ve svém hokejovém životopise má, pro pardubického fanouška, jeden „škraloup“. Léta totiž působil na druhém břehu Labe… Plných sedm let pracoval pro hradecký Mountfield.

„Po sedmi sezonách v Hradci, když jsem pět let působil u mládeže a poté dva roky s Tomášem Martincem u áčka se mi samozřejmě už někteří známí i trenéři ozvali. Derby mezi oběma kluby jsou dlouhodobě ostře sledovaná, což jsem poznal na vlastní kůži. Psali mi, ale spíše v dobrém,“ pousměje se Krátoška.