Je to další sezona jako malovaná. Boston Bruins patří mezi nejlepší celky NHL, David Pastrňák zase mezi nejlepší útočníky. Naposledy své umění předvedl v Arizoně, kde v páté minutě otvíral skóre. Byť tedy v tomto utkání nakonec Bruins padli v prodloužení.

V zámoří si ale v těchto dnech připomínají ještě jeden jeho výjimečný gól. Sociálními sítěmi totiž koluje výběr těch nejlepších branek ze samostatných nájezdů probíhajícího ročníku, jak ho vidí přímo v nejslavnější hokejové soutěži světa. Mezi desítkou těch nejlepších kousků nechybí právě ten z hole havířovského rodáka.

Zdroj: Youtube

Jen pár dní před Vánoci jím rozesmutnil soupeře z New Yorku Islanders. Ve třetí sérii za nerozhodného stavu 1:1 uháněl vstříc Sorokinovi, nenamáhal se s vymýšlením kličky či nějaké jiné parádičky a všem ukázal, jak je to jednoduché. Dobrých pár metrů před bránou vypálil zápěstím a prostřelil gólmana Sorokina, který v podstatě ani nestihl zareagovat. V konkurenci ostatních povedených samostatných nájezdů je tak nesporně právem.