Letošní sezona je sice výrazně poznamenaná pandemií koronaviru, ale ty předchozí proběhly bez podobných problémů. A Davidu Pastrňákovi se dařilo.

Jak uvedla facebooková stránka Complete Hockey News, Pastrňák v období ročníků 2017/18 až 2019/20 zaznamenal 1,17 bodů za zápas. S tímhle průměrem, který nasbíral za 218 utkání, se tak řadí na sedmou příčku mezi hokejovou elitou.

Jaromír Jágr
Jágr ve Spartě? Šance tady je, ale zbývá ještě hodně otázek

Až za ním je třeba Sidney Crosby, Patrick Kane či Alexander Ovečkin. Naproti tomu celé statistice s přehledem vévodí Connor McDavid, jenž dokázal nastřádat 1,43 bodů na zápas. Na pomyslných stupních vítězů jej pak doplňují Nikita Kučerov a Nathan McKinnon.

Jen jeden trénink

Aktuálně má ale Pastrňák úplně jiné starosti než počítat bodový průměr. Ještě stále se totiž nezapojil do tréninku bostonských Bruins. Kvůli karanténě, do níž musel z důvodu kontaktu s koronavirem nakaženou osobou, stihl zatím jen jeden trénink.

A další možná, stejně jako jeho český parťák v klubu Ondřej Kaše, přidá až v Torontu, kde má Boston sezonu dohrávat. „Je šance, že ještě před odletem, ale nejspíše až v Torontu,“ potvrdil prezident hokejového Bostonu Cam Neely pro stanici NESN.

#clanek|4842980##

Z jeho slov je přitom patrné, že lho mrzí, že český hokejista nedorazil na tréninkový kemp do Bostonu dříve. „Měli jsme datum, kdy kemp začínal, a věděli jsme, že někteří hráči budou možná potřebovat karanténu, až přijedou. Doufali jsme, že se sem dostanou o něco dříve,“ podotkl.